Zabawa

Sklep i zabawa bańkami

Sklep i zabawa bańkami

Wszystkie dzieci kochają bańki mydlane i zabawę w sklep. Zaczniemy od tych pierwszych. Te małe, delikatne, fruwające kulki zadziwiają i dają mnóstwo radości, fascynacji i świetnej zabawy. Bawili się nimi nasi dziadkowie, rodzice a teraz my i nasze dzieci. Dmuchanie baniek, łapanie ich, gonienie i utrzymywanie na dłoni to aktywności, które pobudzają fantazję, pomagają dzieciom w integracji z otoczeniem i co najważniejsze mogą trwać bardzo długo i prawie nigdy się nie nudzą.

Przedstawiamy Wam dzisiaj bańkowy pociąg do puszczania baniek. Wystarczy nalać płynu do zabawki, włączyć i ciągnąć za sobą pociąg za pomocą sznurka. Śmigło na górze zabawki zacznie się kręcić, usłyszymy melodie i zabawne dźwięki a po chwili zobaczymy jak zabawka wytwarza bardziej lub mniej kształtne bańki. Do póki pociąg pozostanie w ruchu do tego momentu wytwarzane będą bańki.

Sklep i zabawa bańkami

Zabawka przeznaczona jest już dla dzieci od 12 miesiąca życia jednak ze względu na konieczność stosowania płynu mydlanego pamiętajcie aby podczas zabawy maluchy pozostawały pod Waszą opieką.

Dzięki swojej budowie pociąg doskonale sprawdza się zarówno przy zabawie w domu jak i w ogrodzie. My osobiście wybieramy zabawę na zewnątrz a do wytwarzania baniek produkujemy swój własny płyn:) Jak to zrobić? Mamy kilka sprawdzonych sposobów.

Sklep i zabawa bańkami

1. Litr letniej wody wymieszać z 2 łyżkami płynu do mycia naczyń lub płynu do kąpieli i 1 łyżką gliceryny (można kupić w aptece).
2. Litr cieplej wody wymieszać z 2 łyżkami płynu do naczyń i łyżką cukru pudru.

Przepisy oczywiście można dowolnie modyfikować dodając np. więcej płynu do naczyń lub robić większą ilość powiększając składniki. Płyn najlepiej zrobić dzień wcześniej by składniki dobrze się połączyły, woda schłodziła a piana opadła.

Sklep i zabawa bańkami

Polecamy Wam pociąg jako towarzysza spacerów ponieważ wspiera rozwój ruchowy najmłodszych, koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija percepcję słuchową, wzrokową i dotykową.

Kolejną zabawą, którą uwielbia niemalże każdy maluch to zabawa w sklep a w żadnym sklepie jak wiadomo, nie może zabraknąć kasy fiskalnej.

Sklep i zabawa bańkami

Kasa edukacyjna, którą dzisiaj przedstawiamy wszechstronnie stymuluje rozwój motoryczny dziecka. Uczy koncentracji, pobudza wyobraźnię, zachęca dziecko do aktywności prowokując interaktywne działania. Bez wątpienia ćwiczy także sprawność manualną małych rączek.

Realistycznie wyglądająca interaktywna kasa jest zabawką dwujęzyczną – polsko-angielską. Posiada funkcję sortera – 4 klocki, dzięki czemu uczy dziecko nazywać kształty, pierwsze literki i cyferki w dwóch językach.

Sklep i zabawa bańkami

Kasa fiskalna śpiewa cztery wesołe, skoczne piosenki a do zabawy zachęca również migający kolorowy, stymulujący zmysły wyświetlacz. Wysuwana szuflada, zabawkowa waga oraz karta płatnicza sprawiają że zabawa w zakupy wygląda bardzo realistycznie.

Sklep i zabawa bańkami