Książka, Zabawa

Wydawnictwo Wilga w biblioteczce malucha

Kilka mądrych i wartościowych pozycji niezbędnych w biblioteczce malucha od wydawnictwa Wilga:

„Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych”

Elżbieta i Witold Szwajkowscy proponują zbiór stu rytmicznych, krótkich, opowiadających zabawne historie, precyzyjnie skonstruowanych pod względem rymu i rytmu wierszy oraz pełnych humoru, ciekawych, przykuwających uwagę maluchów ilustracji.

Zbiór składa się z sześciu tematycznie spójnych podrozdziałów:

1. Ćwiczenia z nagromadzeniem słownictwa z głoskami szumiącymi.
2. Ćwiczenia słownictwa z głoskami szumiącymi w sąsiedztwie głosek syczących.
3. Ćwiczenia słownictwa z głoską r.
4. Ćwiczenia słownictwa z samogłoskami nosowymi.
5. Ćwiczenia słownictwa z różnymi problemami dykcyjnymi (np. podwojonymi głoskami).
6. Łamańce językowe- czyli trudne zbitki głosek.

Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych

Znajdziemy tu zabawne wierszyki przygotowane z uwzględnieniem odpowiednich etapów rozwoju mówienia: od prostych głosek do trudniejszych, coraz bardziej skomplikowanych wersów.

Dzięki stopniowaniu trudności, książka może stanowić idealny materiał metodyczny do pracy nad wymową nie tylko dla rodziców dzieci, ale też dla specjalistów – nauczycieli języka polskiego i logopedów.

„Naklejkowy świat. Zwierzęta w zagrodzie”

Zwierzęta w zagrodzie

Naklejaj, ucz się i baw to seria tematycznych książeczek z 400 naklejkami, dzięki którym dzieci poznają zwierzęta żyjące na farmie. Kolorowe plansze z rysunkami należy uzupełnić naklejkami dołączonymi do książki. To świetna zabawa na długi czas dla każdego malucha.

Zwierzęta w zagrodzie

Pozycja idealnie pomaga w rozwijaniu pamięci dziecka, rozpoznawaniu obrazków, powtarzaniu określonych słów i ćwiczeniu zdolności językowych.

„Kiedy słońce wstaje”, „Na nocnym niebie” – Przesuń paluszkiem

Przesuń paluszkiem

Interaktywne książeczki z serii Przesuń paluszkiem to obowiązkowa pozycja przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Wystarczy jeden gest, aby odmienić świat.

Przesuń paluszkiem

Jednym ruchem paluszka maluch rozpala gwiazdy na niebie, płynie po wodzie na swoim statku, włącza światła w oknach w całym miasteczku, rysuje tęczę i karmi ptaszki.

Przesuń paluszkiem

Obrazki można łatwo popychać, przesuwać i poruszać. Dodatkowo, każda z pozycji posiada grube, tekturowe karty oraz zaokrąglone i bezpieczne rogi co jest szczególnie istotne dla małych rączek i samodzielnej lektury.

Przesuń paluszkiem

„Nasze przedszkole. Ala już nie grymasi”, „Nasze przedszkole. Janek lubi się chwalić”

Nasze przedszkole - Ala już nie grymasi

„Nasze przedszkole” to wyjątkowa seria książek, która pomaga najmłodszym oswoić się z wieloma, czasem niełatwymi sytuacjami przedszkolnymi. Przekonuje, że przedszkole to naprawdę świetne miejsce i warto spędzać tutaj czas.

Nasze przedszkole - Ala już nie grymasi

Opowiadanie „Ala już nie grymasi”, to zabawna i mądra historia, która nie tylko zachęca dzieci do odkrywania nowych smaków ale także pokazuje jak ważna jest współpraca i wspieranie innych w osiągnięciu celu. Nie ma tu miejsca na złośliwości i dokuczanie – zamiast tego otrzymujemy solidną porcję życzliwości i przyjaźni.

Nasze przedszkole - Janek lubi się chwalić

Historia o Janku, który lubił się chwalić to opowiadanie poruszające kwestię nadmiernego przechwalania się w towarzystwie. Kiedy koledzy i koleżanki mają już dość słuchania Janka, pani przedszkolanka wykorzystuję tę sytuację i tłumaczy dzieciom różnicę między byciem dumnym z czegoś lub kogoś, a przechwalaniem się.

Pani nauczycielka wpada na genialny pomysł i szybko przemienia przechwałki Janka w wesołą zabawę w wymyślanie słów rozpoczynających się na „prze”, co skutecznie zakańcza kłótnie między dziećmi.

Nasze przedszkole - Ala już nie grymasi