Zabawa

Tęczowe klocki

Tęczowe klocki

Do zabawy drewnianymi klockami chyba nikogo nie trzeba namawiać. Maluchy, w zależności od wieku, uwielbiają burzyć i tworzyć ciągle to nowe, bardziej zaawansowane, przestrzenne konstrukcje. Poza świetną zabawą, klocki są niekończącym się źródłem korzyści dla ogólnego rozwoju dzieci.

My naszemu maluchowi zaproponowaliśmy drewniane, dźwiękowe, tęczowe klocki. Taki zestaw składa się z sześciu, unikatowych klocków zamkniętych w drewnianym etui, które stanowi siódmy element zabawki.

Klocki zostały stworzone w Tajlandii z drewna kauczukowego z użyciem nietoksycznych farb, barwników i lakierów. Są połączeniem drewna i przezroczystych, kolorowych szybek z tworzywa sztucznego, przez które można oglądać świat w różnych barwach. Każdy blok wypełniony jest różnej wielkości grzechoczącymi kulkami, dzięki czemu klocki wydają niepowtarzalne dźwięki po wstrząśnięciu.

Tęczowe klocki
Zabawka rozwija wyobraźnię, ćwiczy koncentrację, zręczność, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność. Daje nieograniczone możliwości użytkowania, a co najważniejsze, pozwala na swobodną ekspresję dziecka ponieważ z klocków można tworzyć różne konstrukcje a nie tylko powielać wymyśloną przez producenta budowlę.

Klocki są przyjazne dla środowiska naturalnego, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na kontakt z wodą, są duże, estetyczne, solidnie wykonane, nie mają ostrych krawędzi ani żadnych niebezpiecznych elementów. Dziecko nie ma trudności w ich chwytaniu.

Mimo tego, że posiadają certyfikaty bezpieczeństwa zgodne z normami Unii Europejskiej to producent przeznacza je dla maluchów od drugiego roku życia. Naszym zdaniem zabawka może stanowić wyzwanie już dla młodszego dziecka jako przedmiot badany rączkami i poznawany zmysłami wzroku i słuchu.
Warto wiedzieć, że budowa pierwszych konstrukcji jest możliwa już około 12 miesiąca, wcześniej można dać maluchowi możliwość burzenia budowli stworzonych przez rodziców, co również może stanowić dużą atrakcję.

Tęczowe klocki
Poza grzechotaniem, które aktualnie nasz maluch uwielbia, ustawianiem, budowaniem wież i ponownym umieszczaniem zabawki w pudełku, tęczowe klocki mogą być przydatne przy sortowaniu, dopasowywaniu, nauce matematyki, rozpoznawaniu kolorów, kształtów czy dźwięków. Mogą wspomagać kształtowanie pojęć mały – duży oraz są pomocne w utrwalaniu relacji przestrzennych – nad, pod, obok, przed, prawo, lewo.

Tęczowe klocki
Tęczowe, dźwiękowe klocki polecamy przede wszystkim ze względu na wielofunkcyjność, rozwijanie wszystkich podstawowych zmysłów dziecka i zachęcanie najmłodszych do nauki kojarzenia kształtów, dźwięków i kolorów.

Pamiętajmy także, że wspólne budowanie z klocków rozwija umiejętności społeczne, komunikację międzyludzką, uczy koncentracji, dzielenia się i współdziałania. Warto więc towarzyszyć dzieciom we wspólnej zabawie.