Książka, Zabawa

Ruchome książki dla najmłodszych

Ruchome książki dla najmłodszych

Od kilku dni w naszym domu królują serie interaktywnych, ruchomych książeczek przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Sięgamy po nie kilka lub kilkanaście razy dziennie a maluszek jest nadal równie zainteresowany.

„Kurczak Karolek” – Nick Denchfield, Ant Parker
 

Ruchome książki dla najmłodszych
Przygody Kurczaka Karolka to seria zabawnych, kolorowych książeczek z ruchomymi elementami przeznaczona dla najmłodszych.

Każda historia opowiada o przygodach małego kurczaka, mierzącego się z wieloma trudnymi dla siebie sytuacjami, który lubi jeść – właśnie dlatego ma duże stopy, spory dziobek i wieeelki brzuszek!

Ruchome książki dla najmłodszych
W jednej z części Kurczak Karolek idzie po raz pierwszy do przedszkola i jak przystało na przedszkolaka ma problemy z wczesnym wstawaniem a także ze zjedzeniem śniadania. Czy zbudzi się na czas? Czy zdąży zjeść śniadanie? A może się spóźni?

W kolejnej historii Kurczak Karolek uczy się latać. Bardzo się stara. Podskakuje, macha skrzydełkami ale czy uda mu się ta nowa sztuka?

Otwórzcie książkę i sprawdźcie czy Karolkowi wszystko się udało!

Ruchome książki dla najmłodszych


„HOP! Mały kotek./KOP! Mały piesek. Przesuń – baw się – pociągnij” – Jo Lodge

Ruchome książki dla najmłodszychSerię interaktywnych książeczek dla najmłodszych Jo Lodge znamy już od dawna. Tym razem zagościły u nas przygody małego kotka i pieska.

Mały kotek udaje, że śpi ale tak naprawdę zerka na myszkę. Po cichutku skrada się na łapkach i przygotowuje do skoku aż wreszcie skacze i wylewa kubek z mlekiem.

Dzięki temu, że obrazki można popychać, przesuwać i poruszać, to w jednej chwili, część zwykłych, płaskich postaci zwierzaków, przemienia się w trójwymiarowych bohaterów.

Ruchome książki dla najmłodszych

A piesek? („Kop! Mały piesek”) Rusza uchem, wącha, merda ogonem, kopie wielką dziurę a razem z innym pieskiem szczeka. Bawi się w ogrodzie i psoci ile wlezie!

Książeczki można oglądać i czytać bez końca, a ze starszymi dziećmi ćwiczyć proponowane przez zwierzęta czynności, co pozwala nie tylko na rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej ale też ułatwia rozwój myślenia. Spróbujcie sami!

„Byłem taki dobry/miły/dzielny/grzeczny” – Jen Porter, Katie Saunders 
Ruchome książki dla najmłodszych

Seria uroczych książeczek, które w przystępny sposób pokazują najmłodszym dzieciom, jak zachowywać się w codziennych sytuacjach, w jaki sposób odnosić się do otaczających je osób, jak radzić sobie z emocjami, jak się ich nauczyć i jak je nazwać.

Krótkie opowiadania pokazują zmagania małego bohatera z codziennością. Każda z historii dotyczy innego zachowania – wyjaśnia co znaczy być dzielnym, dobrym, miłym czy grzecznym.

Publikacje są w pełni dostosowane dla małych odkrywców, badających książeczki nie tylko wzrokiem ale także zmysłami intensywnego dotyku czy smaku 🙂 Tekturowa okładka, grube, łatwe do przekręcania strony oraz zaokrąglone rogi gwarantują bezpieczeństwo oraz są nieco trudniejsze do zniszczenia przez małe rączki.

 

Książki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.