Zabawa

Kulodrom – konstrukcja wielopokoleniowa

Jedni nazywają je Trix Trackami, labiryntami a jeszcze inni określają mianem trasy kuleczkowej czy zjeżdżalni. Kulodromy to nic innego jak kreatywne, rozwijające wyobraźnię zabawki konstrukcyjne składające się z torów po których toczą się kulki oraz plastikowych klocków podporowych stabilizujących całą konstrukcję.

Jeśli Wasze maluchy uwielbiają budować, tworzyć, majsterkować, a Wy chcecie rozwijać ich wyobraźnię przestrzenną i zdolności konstruktorskie, przedstawiamy dziś propozycję w sam raz dla Was.

Kulodrom Wonderworld Trix Track, który prezentujemy został stworzony w Tajlandii z drewna kauczukowego z użyciem nietoksycznych farb, barwników i lakierów. Ergonomiczny kształt, stonowane kolory, dodatkowe, dołączone do zestawu atrakcyjne elementy, które urozmaicają ruch kulki, zagwarantują maluchowi godziny wspaniałej zabawy oraz sprawią, że dziecko z zainteresowaniem będzie poznawało podstawowe prawa fizyki.

Kulodrom - konstrukcja wielopokoleniowa
Kulodrom to konstrukcja ponadczasowa, którą uwielbiają dzieci, młodzież i dorośli. Niesamowicie angażuje do zabawy wszystkich członków rodziny a najmłodszych uwrażliwia na dźwięki, uczy spostrzegawczości, myślenia przyczynowo-skutkowego, rozwija umiejętności percepcyjne i koordynację wzrokowo-ruchową.

Warto zwrócić uwagę, że wszystkie zestawy Wonderworld Trix Track są kompatybilne a poszczególne konstrukcje poprzez zastosowany system połączeń – bezpieczne i stabilne.

Można zatem według własnej inwencji zbudować wiele torów dla spadających lub toczących się kulek, łączyć je ze sobą tworząc labirynty, tory przeszkód, tunele, rozdzielające się trasy, otwory, lejki i zjeżdżalnie.

Drewnianą wersję kulodromu dla maluchów, którą dziś przedstawiamy, producent zaleca dla dzieci trzyletnich. Naszym zdaniem konstrukcje zainteresują już dwuletnie maluchy ale z racji tego, że zestawy zawierać mogą małe elementy zalecamy zabawy pod stałym nadzorem rodziców.

Kulodrom - konstrukcja wielopokoleniowa
Trix Tracki
polecamy przede wszystkim ze względu na oddziaływanie na wszystkie podstawowe zmysły dziecka i zachęcanie najmłodszych do nauki zagadnień przestrzennych oraz konstruowania budowli bez narzuconego schematu co w znacznym stopniu sprzyja rozwojowi wyobraźni.

Pamiętajmy także, że wspólne tworzenie konstrukcji z klocków rozwija umiejętności społeczne, uczy koncentracji, dzielenia się i tak jak w naszym przypadku, pozwala spędzić wiele czasu wspólnie z tatą 🙂