Zabawa

Pamiętaj o kasku!

Lato zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim upragnione i tak długo wyczekiwane przez wszystkich aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Rower, wrotki, hulajnoga, rolki, deskorolka i niezmierzone pokłady dziecięcej energii to czasem dość niebezpieczne zestawienie. Aby zabezpieczyć malucha przed urazami i kontuzjami, powinniśmy zadbać przede wszystkim o odpowiednią ochronę jego głowy.

Dobrze dopasowany kask dla dziecka jest podstawą bezpiecznej jazdy niezależnie od tego, czy maluch jeździ na rowerze sam czy też jest przewożony np. w przyczepce lub foteliku.

Urazy głowy to jedne z częstszych i jednocześnie najgroźniejszych form urazów rowerowych. Jazda w kasku zmniejsza ryzyko takich obrażeń nawet o 85 % chroniąc przed poważnymi konsekwencjami kolizji, upadków i towarzyszącym im bólem.

Kask dla dziecka powinien zapewniać komfort użytkowania, chronić głowę przed upadkiem, słońcem, owadami czy gałązkami np. podczas jazdy po lesie oraz być odpowiednio dobrany i dopasowany by gwarantować skutecznie zabezpieczenie. Na co zwrócić więc uwagę przy zakupie i jak sprawdzić czy jest odpowiednio dostosowany do główki dziecka?

Przede wszystkim rozmiar. Kask musi być dokładnie dostosowany do obwodu głowy. Nasz wybór padł na kask Janod, który posiada pokrętło do regulacji obwodu (od 47 do 54 cm) oraz pasy mocujące z 3-punktową regulacją i zapięciem na klik pod szyją pozwalające idealnie dopasować kask do główki dziecka.

Kolejnym kryterium jest waga i wygoda użytkowania. Lekki wariant to zdecydowanie większa wygoda malucha. W zbyt ciężkim kasku mały rowerzysta nie będzie czuł się komfortowo. Wybrany przez nas kask Janod waży 0,44 kg a jego wnętrze wypełnia zapewniająca wygodę i bezpieczeństwo pianka, którą w razie potrzeby można wyjąć i wyczyścić (jest mocowana na rzepy).

Bardzo ważnym elementem kasku są także otwory wentylacyjne, zapewniające swobodny przepływ powietrza, a tym samym zapobiegające poceniu się głowy dziecka. Skorupa kasku Janod ma aż 11 otworów wentylacyjnych, co gwarantuje bezpieczeństwo, odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiega przegrzewaniu się.

Aby mały sportowiec był zawsze dobrze zabezpieczony przed nieuniknionymi wywrotkami, kask powinien być jego niezbędnym wyposażeniem niezależnie od wieku i stopnia umiejętności. Kask Janod, który wybraliśmy przeznaczony jest dla maluchów od 3 do 5 roku życia.

Pamiętajcie, że jeżeli będziemy uczyć dzieci jeździć w kasku od samego początku, przerodzi się to w nawyk na całe życie i zapewni większe bezpieczeństwo w trakcie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Laureatem konkursu z Fifishop.pl została Magda Magda.
Serdecznie gratulujemy!