Zabawa

Kapitan Nauka na wakacjach

Kapitana Naukę już zapewne znacie – pisaliśmy o nim tutaj. Dzisiaj przedstawiamy Wam ich dwa produkty – puzzle i karty dla najmłodszych. Zacznijmy od nowości.

Puzzle „Pory roku” to zabawna i wyjątkowo dłuuuga, 10- częściowa układanka przeznaczona dla najmłodszych. Duże, trwałe, wyraźne, wykonane z grubej tektury, bezpieczne elementy dopasowane do rączki malucha sprawiają, że nawet dwulatek z łatwością poradzi sobie z ich ułożeniem.

Kapitan Nauka na wakacjach 
Zabawa puzzlami dostarczy dzieciom wiele radości, ćwicząc przy tym motorykę małą,  rozwój mowy, myślenia przyczynowo-skutkowego, pobudzi wyobraźnię i doskonalić będzie spostrzegawczość, umiejętność zapamiętywania i zdolność koncentracji.

Puzzle zawierają mnóstwo szczegółów przez co mogą stać się inspiracją do opowieści o charakterystycznych cechach pór roku, ubraniach, zabawach i aktywnościach na świeżym powietrzu oraz prostej i przyjemnej nauki kalendarza i nazw miesięcy. Dla nas to świetny pomysł na zabawę na zewnątrz podczas wspólnych wakacji. Elementy są na tyle duże i kolorowe, że nie zgubiły się nawet na plaży;)

O dużych puzzlach jeszcze będziemy pisać a teraz coś dla mniejszych dzieci – seria kart obrazkowych Odkrywam Świat.

Kapitan Nauka na wakacjach
Każdy z zestawów serii – Pierwsze słowa, Zwierzęta wiejskie, Zwierzęta dzikie, Owoce czy Transport zawiera 17 trwałych, usztywnionych, kart obrazkowych o wymiarach 9 × 9 cm służących do kreatywnej nauki i zabawy. Dzięki odpowiedniej wielkości i jakości wykonania, maluchy bez problemu chwytają karty a przy mocniejszym ściśnięciu i próbach gryzienia nie ma ryzyka szybkiego zniszczenia.

Podczas zabawy kartami obrazkowymi już najmłodsze dzieci rozwijają pamięć, logiczne myślenie i poznają otaczający je świat. My uwielbiamy opowiadać o kartach, zadawać pytania, naśladować zachowania i dźwięki zwierząt czy pojazdów. Taka aktywność to idealna gimnastyka dla buzi i ciała, niezwykle istotna w tak wczesnych latach życia.

Kapitan Nauka na wakacjach