Książka, Zabawa

Interaktywne książki

Dzisiaj przedstawiamy Wam kilka propozycji interaktywnych książek dla starszych i młodszych od wydawnictwa Babaryba:

„Naciśnij mnie” – Hervé Tullet

Interaktywne książki

Hervé Tullet to francuski autor oraz ilustrator wielu bestsellerów dla dzieci, z których najgłośniejszy „Naciśnij mnie” sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie.

„Naciśnij mnie” to książka oparta na banalnym pomyśle, którą trzeba trząść, przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać.

Interaktywna, niezapomniana, zachęcająca dzieci i dorosłych do wspólnej, ciekawej zabawy i nauki. Niezwykła reakcja dziecka na proponowane zadania gwarantowana! Sprawdźcie sami!

„Turlututu gdzie jesteś?” i „Turlututu na wakacjach” – Hervé Tullet

Interaktywne książki

Kolejna okazją do swobodnej ekspresji emocjonalnej jest lektura książek pt: „Turlututu gdzie jesteś?” oraz „Turlututu na wakacjach”.

Czeka tu na nas mnóstwo interaktywnych zabaw, zagadek, kolorowanek i zadań do wspólnego rozwiązywania razem z Turlututu i Tarlatatą. Będziemy stroić miny, naciskać, dmuchać, krzyczeć, klaskać, potrząsać, czarować i śledzić losy nieproszonych bohaterów Gryzmołstwora i Lakaty.

Interaktywne książki

Jeśli chcielibyście poznać więcej przygód Turlututu możecie sięgnąć po inne części książki. Do tej pory w Polsce dodatkowo ukazały się „Turlututu a kuku, to ja” oraz „Turlututu magiczne przygody”.

„Mały żółty i mały niebieski” – Leo Lionni

Interaktywne książki

„Mały żółty i mały niebieski” to najsłynniejsza oraz najczęściej nagradzana książka Leo Lionniego uznana m.in. przez New York Timesa oraz American Institute of Graphic Arts za najlepszą ilustrowaną książkę dla dzieci.

Prosta w formie, a niezwykle bogata w treści książka opowiada o przyjaźni, różnorodności i akceptacji odmienności. Możemy się dowiedzieć z niej jak wpływają na nas znajomości z innymi ludźmi i jak my wpływamy na nich.

To pozycja obowiązkowa dla dzieci tych rodziców, którzy pragną, aby ich pociechy były tolerancyjne i współodczuwające z innymi.

„Kliknij mnie” – Salina Yoon

Interaktywne książki

Wszystkim fanom „Naciśnij mnie” Hervé Tulleta polecamy lekturę „Kliknij mnie” Saliny Yoon. To propozycja manualnej gry dla małych graczy tabletowych. Za pomocą interakcji sterujemy małym Blipkiem, który chce dotrzeć na finisz. Książką obracamy i przesuwamy tak, aby pomóc małemu bohaterowi.

Atrakcyjna grafika, konieczność podejmowania przez dziecko rożnych aktywności mających wpływ na ruchy głównego bohatera, humor i element zaskoczenia – wszystko to sprawia, że maluchy z przyjemnością sięgną po taką książkę.

„Zawodowy zawrót głowy” – Richard Scarry

To propozycja dla wszystkich maluchów zainteresowanych nazwami zawodów i zastanawiających się co chcieli by robię w przyszłości. Poznamy tu mieszkańców Zawodowic i zobaczymy jak wyglada ich codzienny dzień pracy.

Jakie obowiązki ma strażak, piekarz, lekarz, pielęgniarka, budowniczy czy krawiec. Dowiemy się, jak powstaje chleb, skąd się biorą ubrania i jak wygląda praca w kopalni. Mnóstwo szczegółów, kolorowych ilustracji i wesołych przygód do odkrycia dla młodszych i starszych!

„Porysuj mnie” – Hervé Tullet

Porysuj mnie to książka grafomotoryczna do zabawy kropkami. Znajdziemy tu wiele zadań do wykonania, do kolorowania i bazgrania, a przede wszystkim do kreatywnej zabawy. Kropki można rysować, łączyć, wypełniać i obrysowywać. Można ich szukać, przeciskać się miedzy. Zaczynamy od prostych zadań, a kończymy na naprawdę sporych wyzwaniach!