Książka, Zabawa

Cztery pory roku

Przedstawiamy Wam dzisiaj dwie inspirujące książki wydawnictwa Nasza Księgarnia dla dzieci w każdym wieku, które poruszają temat pór roku.

„Cztery pory roku” – Jerzy Kierst, Tadeusz Kubiak, Barbara Lewandowska

Cztery pory roku

Zbiór „Cztery pory roku” to mały, poręczny i praktyczny tomik poezji zawierający klasykę czterech wierszy: „Powiało wiosną” Jerzego Kiersta, „Tam, gdzie lato” Barbary Lewandowskiej, a także „Jesienne dary” i „Zima”, oba autorstwa Tadeusza Kubiaka.

Krótkie, rymowane, mądre i urokliwe teksty zostały pięknie zilustrowane najbardziej charakterystycznymi kolorami i atrybutami każdej pory roku.

Znajdziemy tu rośliny, owoce i dary lasu. Autorzy nie zapomnieli również o zwierzętach – spotkamy niedzwiedzia, biedronki, pszczoły i pisklaki. Jednym słowem cały świat natury w każdej porze roku.

„Rok na wsi” – Magdalena Kozieł-Nowak

Rok na wsi Magdalena Kozieł-Nowak

Co dzieje się na wsi? Latem trwa praca przy żniwach i sianokosach. Jesienią ogniska i rodzinne pieczenie ziemniaków umilają wykopki. A zimą i wiosną? Sprawdzamy w pełni autorskiej, przedstawiająca niewielkie gospodarstwo agroturystyczne Basi i Piotra Listków, książce „Rok na wsi” Magdaleny Kozieł-Nowak.

Pozycja wprowadza nas w klimat i rytm życia na wsi. Zawiera wiele informacji dotyczących zupełnie innych zagadnień niż miejskie. Tu wszystko wypełniają codzienne, powtarzające się czynności a czas wyznaczają poszczególne pory roku.

Rok na wsi Magdalena Kozieł-Nowak

Bohaterami opowieści są zarówno zwierzęta, jak i ludzie. Na kolejnych stronach zaprzyjaznimy sie ze świniami, krowami, kogutem, kurą, indykiem, kotem, psem, gęsią, pszczołami, koniem, owcą, dziećmi, turystami i rolnikami.
Zobaczymy wieś w dwunastu odsłonach. Każdy miesiąc ma swoje miejsce i oferuje nam inne uroki. Wiele się tu dzieje i z pewnoscią nie można sie nudzic!

Warto wspomnieć także o solidnym i pięknym wydaniu dostosowanym do małych rączek. Duży format i grube, tekturowe strony pozwalają na łatwe oglądanie i gwarantują, że książka wiele przetrwa.