Zabawa

Angielski dla malucha z Kapitanem Nauką

Angielski dla malucha z Kapitanem Nauką

Prezentujemy Wam dzisiaj językowe pomoce edukacyjne od wydawnictwa Edgard- Kapitan Nauka, przeznaczone dla dzieci od 2 lat. Wśród wielu serii znajdziecie tematy dopasowane do zainteresowań i wieku dziecka, które pozwolą na poszerzenie wiedzy i poznanie wymowy pierwszych słów takich jak: owoce, warzywa, kolory i zwierzęta w języku angielskim.

Każdy zestaw zawiera 17 trwałych, usztywnionych, kart obrazkowych o wymiarach 9 × 9 cm służących do kreatywnej nauki i zabawy. Dzięki odpowiedniej wielkości i jakości wykonania, dzieci bez problemu chwytają karty a przy mocniejszym ściśnięciu i próbach gryzienia nie ma ryzyka szybkiego zniszczenia.

Angielski dla malucha z Kapitanem Nauką
Jak pracować z kartami? Obserwujcie na co Wasz maluch ma ochotę i pokierujcie go w stronę twórczej nauki poprzez zabawę. Pomoże Wam w tym, znajdujący się w każdym pudełku poradnik dla rodziców, w którym zawarte są informacje dotyczące wymowy słów zawartych w zestawie, propozycje i inspiracje do zabaw i aktywności oraz kilka rozsądnych wskazówek.

Jaka jest idea? Wszystkie kartoniki przedstawiają konkretne przedmioty, czynności, osoby, produkty, zwierzęta, które są podpisane po angielsku pod obrazkiem po jednej stronie i większą czcionką na drugiej stronie karty. Ich konstrukcja oparta jest na metodzie globalnego czytania, opracowanej przez Glenna Domana, według której skutecznie uczyć mogą się dzieci w każdym wieku.

Angielski dla malucha z Kapitanem Nauką
Karty obrazkowe „Angielski dla malucha” to przede wszystkim zabawa ale też kreatywnie i twórczo i wspólnie spędzony czas. Pamiętajmy, że w momencie kiedy zauważymy, że nasz maluch zaczyna się nudzić, nie jest zainteresowany zabawą – dajmy mu wybór i absolutnie nie namawiajmy do dalszej pracy  z kartami. Twórcy kart podkreślają, że wystarczy  poświęcić tylko 10 sekund dziennie na zabawę kartami, by maluszek zaczął zapamiętywać poszczególne słowa.

Dla nas, dużą zaletą jest fakt, że karty zajmują mało miejsca, są przechowywane w bezpiecznym pudełku i można je bez problemu zabrać ze sobą na piknik do parku czy wakacje u babci:)

1 Komentarz

  1. Pingback: Kapitan Nauka na wakacjach – Mamy zdanie

Komentowanie jest wyłączone.