Inspiracje, Wyprawka, Zabawa

Zabawy na dywanie

Zabawy na dywanie

Każdy rodzic doskonale wie, że podłoga to ulubiony teren zabaw dla najmłodszych. Maluchy siedzące lub raczkujące spędzają tu wiele czasu przede wszystkim na spokojnej obserwacji otoczenia oraz swobodnym obracaniu się i przekręcaniu.

Dla starszych dzieci podłoga jest idealnym miejscem do rozłożenia klocków, puzzli, lalek, kolorowanek czy książek. Warto więc pomyśleć o funkcjonalnym i praktycznym dywaniku, który oprócz funkcji izolowania od chłodu, chronienia przed upadkiem może stać się ważnym, stałym i wygodnym miejscem codziennych aktywności i pracy.

Zabawy na dywanie

Na rynku dostępna jest cała gama dywanów dla dzieci. Możemy wybrać mniejsze, duże, tańsze, grubsze, bawełniane, jednokolorowe bądź w rozmaite wzory i kształty. Warto jednak zwrócić uwagę na ich wielkość i wykonanie.

Dywan powinien być dość gruby, wykonany ze sztywniejszego materiału czy sznurka by nie zwijał się podczas zabawy i na tyle duży, aby maluszek mógł swobodnie się obracać, zmieniać pozycje i zaprosić do wspólnych aktywności rodzica.

Zabawy na dywanie

Kolejnym ważnym aspektem jest materiał przeznaczony do częstego prania. Dywan powinien być przystosowany do tego, by w razie potrzeby móc go łatwo wyprać lub wyczyścić. Każda mama wie jakie to istotne 😉

Taki jest właśnie prezentowany przez nas  wykonany ręcznie i od serca dywan do zabawy, pracy i dekoracji projektu Woodandyarn.

Zabawy na dywanie

Dywan wykonany został z grubego, 5 mm bawełnianego sznurka, który idealnie izoluje od chłodnej podłogi i jest bezpiecznym podłożem do zabaw na ziemi.

Ma około 140 cm średnicy więc zapewnia kreatywne i wygodne miejsce do zabaw i rozwoju mobilnych umiejętności najmłodszych a starsze dzieci mogą wykorzystać go w kąciku do czytania lub do ćwiczeń.

Zabawy na dywanie

Estetyka wykonania sprawia, że dywan gdy nie jest używany stanowi oryginalny dodatek do wystroju pokoju.

Zapraszamy Was do Woodandyarn gdzie znajdziecie podobne dywany oraz wiele inspiracji i dodatków do dziecięcych pokoików.