Wyprawka

Waga niemowlęca

Waga niemowlęca to przydatne urządzenie dla wcześniaków i maluchów, które nie jedzą lub mają problem z przybieraniem na wadze.
Dzieci urodzonych o czasie nie trzeba ważyć codziennie – wystarczą kontrole u pediatry raz w miesiącu.

Ze względu na wygodę, rodzice często decydują się na zakup wagi do domu. Zastanawiam się czy to dobre rozwiązanie. Oczywiste jest, że to w jakim tempie dziecko rośnie ma ogromny wpływ na jego dalszy rozwój i nie można tego zaniedbać, ale warto pamiętać, że malca nie należy ważyć codziennie a zwłaszcza nie po każdym karmieniu bo wiąże się to z dużymi wahnięciami wagi.

Mieliśmy wagę przez 24h, ważyliśmy malucha przed i po każdym posiłku aby oszacować ile zjada. Ten czas był istnym szleństwem. Ważyliśmy na wadze szalkowej, więc bardzo dokładnej ale mimo tego, rozbieżności były duże. Wystarczyło, że dziecko zgrzało się lub wypiło inną porcję mleka, aby różnice pomiarów stały się niepotrzebnym źródłem stresu.

Z wagami elektronicznymi mam doświadczenie jedynie z wizyt lekarskich gdzie zdarzało się, że dwa urządzenia pokazywały inny ciężar dziecka (różnica istotna bo 350g).
Nie są więc one dla mnie w 100% wiarygodne.