Wyprawka

Szczotka do włosów dla niemowlaka

Szczotka do włosów dla niemowlaka

O delikatne włoski dziecka należy dbać od samego początku – nawet o te, które jeszcze nie urosły.
Jak to robić?

Przede wszystkim pamiętajmy, że po umyciu główki, suszenie włosów niemowlaka nie powinno kończyć się użyciem suszarki, a jedynie delikatnym osuszeniem ręcznikiem.
Zrezygnujmy także z grzebienia, gdyż może on mocno podrażnić delikatną skórę dziecka.

Nie zapominajmy, że bardzo istotnym etapem dbałości o włosy malucha jest subtelny masaż skóry głowy za pomocą szczotki wykonanej z miękkiego i naturalnego włosia kozy, które nie elektryzuje włosów i jest w 100% bezpieczne od pierwszych dni życia.

Szczotka do włosów dla niemowlaka
Regularne szczotkowanie zapobiega powstawaniu, często występującej u maluchów ciemieniuchy spowodowanej zaburzeniami pracy gruczołów łojowych, poprawia krążenie, wzmacnia i stymuluje cebulki włosów dzięki czemu włosy dziecka lepiej rosną. 

Takie zasady szczotkowania obowiązują do około 2-3 roku życia, kiedy to włosy stają się mocniejsze, grubsze i przede wszystkim dłuższe i mniej delikatne. Wówczas, warto zapatrzeć się w szczotkę dla starszych dzieci nawlekaną mniej delikatną szczeciną z dzika.

Szczotka do włosów dla niemowlaka
Szczotki, które dzisiaj polecamy są wykonywane ręcznie przy użyciu tradycyjnej technologii przez firmę Khaja, której działalność w rzemiośle szczotkarskim sięga ponad 90 lat. Oprawka szczotki zrobiona jest z drewna drzew liściastych o zaokrąglonych, bezpiecznych dla malca kształtach.

Szczotki przed użyciem należy wyparzyć i wysuszyć suszarką, a przynajmniej raz w tygodniu dokładnie je myć w ciepłej wodzie ponieważ naturalne włosie jest dużo bardziej podatne na wszelkiego rodzaju bakterie.