Wyprawka

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach od A do Z

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach od A do Z

„Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. 30 nagłych wypadków od A do Z” wydawnictwa Sierra Madre to według nas, wyprawkowe must have każdego młodego rodzica.

Ten mały i poręczny poradnik, napisany przez instruktorów pierwszej pomocy z wieloletnim doświadczeniem pod redakcją ratownika Mikołaja Łaski zawiera przejrzysty opis 30 najczęściej spotykanych, nagłych wypadków, na które narażone są niemowlęta i dzieci.

Znajdziemy tu spis wyposażenia dziecięcej apteczki, umożliwiający skompletowanie niezbędnych materiałów do pierwszej pomocy, telefony ratunkowe oraz porady, jak zachować się w przypadku zranienia, gorączki, utraty przytomności, zatrucia, duszności, wstrząsu, użądlenia owadów itd.

Autor celowo skoncentrował się na tym, by jak najszybciej i najskuteczniej dorosły mógł udzielić pierwszej pomocy, nie pozostawiając miejsca na wątpliwości czy zbyt długie zastanawianie się w sytuacjach, gdy liczy się każda sekunda. Pomocny jest przy tym między innymi przejrzysty spis treści, jasne, czytelne, schematyczne wskazówki oraz opisy i instrukcje postępowania krok po kroku pozwalające na natychmiastową reakcję.

Warto zwrócić uwagę także na trwałą i praktyczną forę poradnika, która ułatwia zabranie go w każdą podróż.

Kartki spięte są metalową spiralą i łatwo się je obraca. Dodatkowo, całość zamykana jest na specjalną gumkę, którą zaznaczyć możemy również interesującą nas stronę. Twarda oprawa, grube, kartonowe, odporne na wodę i zabrudzenia kartki gwarantują wytrzymałość nawet w najbardziej ekstramalnych warunkach:)

Pierwszą pomoc dla dzieci i niemowląt – 30 nagłych wypadków od A do Z możecie kupić tutaj.

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach od A do Z