Mama, Wyprawka

Para buch!

Czy zdarzyło Wam się kiedyś, że tuż przed ważnym wyjściem z domu Wasz maluch zalał się piciem, pobrudził kremem, pastą do zębów lub same zmieniłyście zdanie dotyczące wyboru garderoby? Nas niestety czasem takie sytuacje zaskakują i szybkie przygotowanie a przede wszystkim wyprasowanie nowego stroju wiąże się z około 20 minutowym spóźnieniem…

Na szczęście aktualnie na rynku znajdziemy innowacyjne urządzenia, które w takich niespodziewanych momentach przychodzą nam z pomocą. Odkryliśmy ostatnio idealne dla nas żelazko – generator pary, które prasuje parą o wysokiej temperaturze wyrzucaną pod dużym ciśnieniem, co bardzo ułatwia prasowanie przy całej stercie ubrań.

Generator pary Philips PerfectCare Elite Plus, który wybraliśmy jest idealny do wszystkich rodzajów tkanin. Świetnie radzi sobie z bawełną, jedwabiem, lnem, dżinsem a nawet wełną i to wszytko bez żadnej zmiany programu czy temperatury, bez obaw, że delikatny materiał się przypali albo że nie uprasujemy dużych zagnieceń.

Dzięki technologii OptimalTEMP nie musimy czekać, aż żelazko ostygnie, by móc wyprasować cieńszy materiał – dla nas to bardzo duża oszczędność czasu.

Dodatkowo, dzięki wysokiej temperaturze wydobywającej się pary możemy skutecznie pozbyć się bakterii znajdujących się na przeróżnych produktach.

Często odświeżamy parą poduszki, tapicerowaną kanapę, fotele, dezynfekujemy dziecięce maskotki, kocyki, pluszowe zabawki czy maty do zabawy. To wielofunkcyjne urządzenie jest nieocenione przy małych dzieciach kiedy ubranka pierzemy niemal non stop!

Z generatora pary korzystamy przede wszystkim z deską do prasowania ale jednostajny strumień pary jest tak silny, że żelazko szybko i skutecznie wyprasuje także ubrania wiszące na wieszakach.

W taki sposób łatwo uprasujemy wiszące firany, zasłony czy po prostu wygładzimy te części odzieży, które mają różne naszywki, cekiny, koronki, plisy i inne utrudniające zwykłe prasowanie elementy. Warto wspomnieć także o ergonomicznym kształcie i lekkiej wadze żelazka (800g), która ułatwia prasowanie w pionie.

To co jest istotne dla nas przy prasowaniu większej ilości ubrań, to bardzo cicha praca żelazka oraz duży zbiornik na wodę pozwalający na prasowanie nawet do 2h bez konieczności robienia przerw i uzupełniania go. Podczas pracy pojemnik na wodę stoi na podłodze, co nie przeszkadza w komfortowym prasowaniu.

A na koniec jeszcze jedno –  żelazko można zostawić na prasowanej rzeczy, nie ma konieczności odstawienia go ponieważ nie przypala ono tkanin! Nie ma więc obaw, że wypalimy w materiale dziurę.

Dodatkowo, po kilku minutach bezruchu, wyłączy się ono same aby oszczędzać energię. Nie musimy już więc po wyjściu z domu zadawać sobie pytania czy na pewno wyłączyłyśmy żelazko 🙂