Wyprawka

Okulary przeciwsłoneczne dla malucha

Okulary przeciwsłoneczne dla malucha

Przed nami jeszcze kilka słonecznych dni, które maluchy spędzać będą na zewnątrz. Nie zapominajmy o ich oczach, które są bardziej, niż dorosłych, narażone na szkodliwe działanie promieniowania UV. Czy wiecie jak je zabezpieczyć by zapobiec chorobom układu wzrokowego?

Oczy dziecka kształtują się dość długo i dopiero w wieku 12-15 lat są w stanie przefiltrować promienie UV. Soczewka malucha jest bardzo przeźroczysta i przepuszcza większość szkodliwego promieniowania, które w ten sposób dociera do siatkówki i rogówki co powodować może odczyn alergiczny.

Warto więc zainwestować w zatrzymujące szkodliwe promieniowanie UV-A, UV-B i UV-C okulary przeciwsłoneczne, które nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, dobrze się noszą i nie są tylko kolorowym ozdobnikiem małej buzi.

Okulary przeciwsłoneczne dla malucha

My korzystamy z dostępnego w rozmiarach 0+,2+,4+ modelu Explorer firmy Real Kids Shades. Okulary wykonane zostały z elastycznych i nietoksycznych materiałów, nie zawierają szkodliwych substancji, np. BPA – bis fenol A, który jest szkodliwy dla zdrowia.

Okulary są wytrzymałe, posiadają nietłukące, poliwęglanowe szkła o wysokiej odporności na zarysowania, co w przypadku bardzo aktywnych dzieci, jest niezbędne. Oprawki są idealnie dopasowane do twarzy i uniemożliwiają dostanie się promieni słonecznych i zanieczyszczeń do oka (nawet z boku).

Okulary przeciwsłoneczne dla malucha

Są bardzo giętkie i wyginają się na wszystkie strony ale nie tracą formy i są ściśle dopasowane do oczu. Są wygodne w noszeniu dla dziecka i nie uciskają. W zestawie jest elastyczny pasek, który można odpiąć. Polecamy!