Mama, Wyprawka

Oczyszczamy smog!

Polska norma dopuszcza 35 dni z zanieczyszczeniami powyżej 50 µg/m3 na PM10 w ciągu roku kalendarzowego. W mieście, w którym mieszkamy przez ostatnie niecałe dwa miesiące został wykorzystany roczny limit „smogowych” dni!

Wydawać by się mogło, że wewnątrz możemy bezpiecznie oddychać i cieszyć się świeżym powietrzem. Otóż, niestety nie. Otwieranie okien, kratki wentylacyjne, wychodzenie i wchodzenie do domu – wszystko to powoduje, że smogowe zanieczyszczenia z zewnątrz przenikają do pomieszczeń zamkniętych.

Aby poprawić jakość wdychanego powietrza w zamkniętych pomieszczeniach warto przemyśleć zakup oczyszczacza, który bez problemu poradzi sobie nie tylko z pyłami z zewnątrz, ale również grzybami, kurzem, drobnoustrojami i innymi szkodliwymi zanieczyszczeniami.

W trosce o nasze zdrowie, samopoczucie, odporność, witalność, mniej infekcji i alergii szwajcarska firma Stadler Form wprowadziła na polski rynek innowacyjny oczyszczacz Roger, w którym zastosowanie specjalnych czujników pozwala stale mierzyć zawartość szkodliwych związków w powietrzu i dostosowywać pracę do aktualnych warunków.

Oczyszczacz Roger posiada wbudowany Dual Filter™, opracowany we współpracy z niemieckim specjalistą w dziedzinie filtracji – firmą Freudenberg. Łączy on zalety technologii HEPA z działaniem aktywnego węgla, który dodatkowo eliminuje nieprzyjemne zapachy i lotne związki organiczne (np. formaldehyd).

W zależności od powierzchni, na której chcemy korzystać z urządzenia możemy wybrać model Roger, który doskonale sprawdza się w pomieszczeniach do 74 m², gdzie w ciągu godziny trzykrotnie wymieni powietrze lub Roger little idealnie pracujący w pomieszczeniach, których wielkość nie przekracza 35 m².

Prezentowany przez nas oczyszczacz jest urządzeniem bardzo cichym. Dzięki temu, że jego pracy praktycznie nie słychać można spokojnie uruchomić go i pozostawić przy łóżku malucha na całą noc.

Dodatkowo, Roger posiada tryb automatyczny, timer oraz bardzo praktyczny tryb nocny, który daje możliwość przyciemniania i wyłączenia kontrolek. Jest przyjazny alergikom i energooszczędny.

Warto wspomnieć także o uniwersalnym, prostym kształcie i wyglądzie oczyszczacza, który bez problemu dopasuje się do wielu wnętrz.

Oczyszczacz powietrza to zdecydowanie niezbędne urządzenie dla wszystkich alergików, którzy szczególnie mocno odczuwają różnego rodzaju zanieczyszczenia.

Mimo tego, że w naszej rodzinie nikt nie ma alergii to przy wysokim stężeniu smogu na zewnątrz zauważyłam, że częściej mieliśmy katar, kichaliśmy i łzawiły nam oczy. Odkąd w naszym domu regularnie oczyszczamy powietrze – śpimy, oddychamy i funkcjonujemy o wiele lepiej ponieważ poziom alergenów jest znacznie obniżony. To naprawdę można odczuć!