Wyprawka

Ochrona przed owadami

Ochrona przed owadami

Delikatną skórę niemowlęcia łatwo podrażnić. Latem trzeba ją chronić nie tylko przed słońcem, ale także przed ukąszeniami owadów.

Zwolennicy naturalnych metod chwalą odstraszające działanie olejków eterycznych zwłaszcza eukaliptusowego, cytrynowego, kajeputowego, bazyliowego, cytronellowego lub z trawy cytrynowej (trzech ostatnich nie używamy w ciąży).

Wybierając produkty dostępne na rynku pamiętajmy, że większość z nich zawiera substancję o skrótowej nazwie DEET (N,N-Diethyl-meta-toluamide), od której zależy skuteczność środka. Preparaty na komary dla dorosłych zawierają ok. 30% DEETa ze względu na bardzo delikatną i wrażliwą skórę niemowląt, środek na komary dla dzieci nie może przekraczać 10% DEET.

Z preparatów dostępnych na rynku polecamy Effitan – bezpieczny spray przeciwko ukąszeniom, który za pomocą roślinnych składników skutecznie odstrasza owady i zapobiega ukąszeniom komarów do 8 godzin a kleszczy do 6 godzin.
Zawiera on olej kokosowy i aloes, które pielęgnują skórę. Jest organiczny i naturalny – bez parabenów, glikolu, Phenoxyethanolu i PEG.

Spray jest także bezpieczny dla kobiet w ciąży i jest jedynym sensownym produktem jaki znaleźliśmy, który może być stosowany przez niemowlęta po 3 miesiącu życia.

Ochrona przed owadami