Wyprawka

Naturalna oliwka dla dzieci

Naturalna oliwka dla dzieci

W szpitalach, po porodzie, oliwki są stosowane od lat, bo są jednym z najtańszych środków do pielęgnacji niemowląt.

Zachęcona reklamą, opiniami o wydajności i wygodzie użytkowania, zakupiłam oliwkę w żelu znanej firmy. Niestety, poza zapachem i konsystencją to samo zło!

Na pierwszym miejscu w składzie, widnieje Paraffinum liquidum (warto czytać etykiety) czyli olej mineralny otrzymywany syntetycznie lub poprzez destylację ropy naftowej, smoły węgla brunatnego, smoły łupkowej lub torfu. Parafina niestety hamuje dostęp tlenu, przez co skóra ma utrudnione oddychanie, wnikanie wody, wydzielanie i wydalanie produktów przemiany materii.
Dla skóry noworodka to wątpliwa przyjemność…

Po nieudanej pierwszej próbie, nasz wybór oliwki dla malucha padł na w 100% ekologiczny i hipoalergiczny produkt marki Naturativ.

W jego składzie znajdziemy wyłącznie mieszankę najcenniejszych olejków roślinnych tj. olej słonecznikowy, sezamowy, sojowy, winogronowy, bawełniany oraz olej kosmetyczny z pszenicy, orzecha kokosowego i oleju palmowego. Jak zapewnia nas producent, wszystkie te surowce mają certyfikat naturalności dzięki czemu oliwka jest bezpieczna nawet dla najbardziej wrażliwej skóry dziecka.

Oliwkę można stosować zarówno do masażu jak i kąpieli – delikatnie pachnie, oczyszcza i jest bardzo wydajna.
W przyjemny sposób przywraca właściwy poziom nawilżenia, skutecznie łagodzi podrażnienia, wygładza i natłuszcza skórę dziecka nie obciążając jej.

Konsystencja oliwki i wygodny dozownik z pompką ułatwiają jej aplikację nawet największemu urwisowi 🙂