Inspiracje, Wyprawka

Na ratunek przed smogiem i alergenami

Chłodne dni przynoszą znaczne pogorszenie jakości powietrza w naszym mieście. Normy trujących i szkodliwych dla zdrowia pyłów PM10 i PM2,5 bywają tutaj przekroczone przynajmniej dwu-, a niekiedy nawet i trzykrotnie. Taka sytuacja ma niestety miejsce przez 1/3 roku.

Zgodnie z obliczeniami kalkulatora Krakowskiego Alarmu Smogowego mieszkańcy miast, także ci niepalący, „wypalają” do kilku paczek tygodniowo. Warszawiak, oddychając przeciętnie dwie godziny dziennie miejskim powietrzem przy nawet nieznacznie przekroczonych normach, wypala rocznie równowartość ponad 1200 papierosów.

To bardzo smutne statystyki przede wszystkim dla naszych dzieci. Taki stan powietrza może spowodować w przyszłości niewydolność układu oddechowego i nasilić podatność na zachorowania, a aktualnie – skutecznie uniemożliwia maluchom korzystanie z uroków zimy. Jesteśmy uwięzieni w pomieszczeniach, a na plac zabaw patrzymy jedynie przez okno.

Na szczęście, wybierając odpowiedni oczyszczacz powietrza, możemy uchronić się przed smogiem w domu, bo pamiętać trzeba, że zanieczyszczenia powietrza dostają się także do pomieszczeń poprzez otwarte okna czy wentylację.

Dodatkowo, w domu zagrażają nam alergeny, pleśń, roztocza, bakterie i grzyby, które pod wpływem wysokich temperatur wytwarzają toksyczne związki szkodliwe dla organizmu.

My wybraliśmy nowy oczyszczacz powietrza Philips AC3858, który dzięki najnowocześniejszemu systemowi filtrującemu skutecznie usuwa 99,97% cząsteczek wielkości od 0,003 μm (czyli aż 800 razy mniejszych niż PM2,5), w tym m.in. smog, wirusy, bakterie, gazy, pyłki, kurz, nieprzyjemne zapachy i sierść zwierząt domowych. Gwarantuje to oddychanie zdrowym powietrzem nawet w największym okresie smogowym.

W oczyszczaczu zastosowana została technologia DualScan, dzięki której urządzenie usuwa wszystkie zanieczyszczania jeszcze szybciej i dokładniej. Analizuje jakość powietrza w pomieszczeniu w czasie rzeczywistym i automatycznie usuwa wszystkie zagrożenia: szkodliwe cząsteczki, gazy, wirusy, bakterie oraz alergeny. Dwa czujniki cząsteczek oraz gazów automatycznie skanują powietrze 1000 razy na sekundę, zapewniając zdrowe i czyste powietrze w naszym domu w zaledwie kilka minut!

W oczyszczaczu zastosowany został zintegrowany, bardzo gruby, spiralny filtr o znacznie większej powierzchni, trzystopniowym procesie filtracji i żywotności do 3 lat.

Jakość powietrza w czasie rzeczywistym można obserwować na kolorowym 4-stopniowym wskaźniku LED oraz wyświetlaczu numerycznym pokazującym stężenie cząsteczek PM2,5, alergenów i gazów w pomieszczeniu.

Warto podkreślić, że oczyszczacz powietrza Philips AC3858 jest urządzeniem bardzo cichym, a jego regulacja podświetlenia automatycznie dostosowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu. Dzięki temu, że jego pracy praktycznie nie słychać i w trybie snu światła wyświetlacza są przyciemnione, można spokojnie uruchomić go i pozostawić przy łóżku malucha na całą noc.


Oczyszczacz ma uniwersalny, minimalistyczny kształt i wygląd, który bez problemu dopasuje się do wielu wnętrz. I na koniec coś dla fanów zdalnych rozwiązań – otóż, dzięki dostępnym aplikacjom możemy sterować oczyszczaczem w dowolnym miejscu i czasie. Możemy sprawdzać jakość powietrza w domu, porównać ją z jakością powietrza na zewnątrz, sprawdzić aktualny poziom gazów i alergenów w powietrzu, a wszystko to w swoim telefonie 🙂