Inspiracje, Wyprawka, Zabawa

Mata do zabawy

O tym, że podłoga to ulubiony teren zabaw najmłodszych, rodzice wiedzą doskonale. Maluchy siedzące lub raczkujące spędzają tu wiele czasu przede wszystkim na swobodne obracanie i przekręcanie się z brzuszka na plecy oraz stawianie pierwszych kroków.

Dla starszych dzieci podłoga jest natomiast idealnym miejscem do rozłożenia klocków, puzzli, lalek, kolorowanek czy książek. Warto więc pomyśleć o funkcjonalnej, wygodnej, praktycznej i bezpiecznej dla najmłodszych macie edukacyjnej, która oprócz podstawowej funkcji izolowania od chłodu i chronienia przed upadkiem może stać się ważnym i stałym miejscem codziennych aktywności i pracy.

DSC09462
Większość dostępnych na rynku mat jest poręczna, nie zajmuje dużo miejsca i łatwo je złożyć, przestawić lub posprzątać. Warto jednak zwrócić uwagę na jej wielkość i wykonanie.

Mata powinna być dość gruba, uszyta z ciężkiego, sztywnego materiału by nie zwijała się podczas zabawy i na tyle duża, aby maluszek mógł swobodnie się obracać, zmieniać pozycje i zaprosić do wspólnych aktywności rodzica.

Kolejnym ważnym aspektem jest tkanina przeznaczona do częstego prania. Mata lub jej pokrowiec powinny być zdejmowane lub rozmontowywane aby w razie potrzeby móc je łatwo wyprać lub wyczyścić.

Taki jest właśnie prezentowany przez nas materacyk do zabawy projektu Angeworkshop.

DSC09615
Posiada zdejmowany, przeznaczony do prania w pralce pokrowiec wykonany z grubej, 100 % bawełny, zapinany na suwak. Gąbka, która wypełnia matę ma 3 cm grubości więc idealnie izoluje od chłodnej podłogi i jest bezpiecznym podłożem do zabaw na ziemi. Praktyczne uchwyty pozwalają powiesić matę na ścianie, kiedy nie jest używana. Może służyć wówczas jako zagłówek przy łóżku lub oryginalny dodatek do wystroju pokoju.

Rozmiar maty (100cm/150cm/3cm) zapewni kreatywne i wygodne miejsce do zabaw i rozwoju mobilnych umiejętności najmłodszych, ochroni podłogę przed skutkami dziecięcych psot, umożliwi organizację swobodnej zabawy najmłodszym a starsze dzieci będą mogły wykorzystać ją w kąciku do czytania lub do ćwiczeń. Estetyka wykonania sprawia, że materacyk z powodzeniem może zastąpić również dywan.

DSC09621

Nie możemy zapomnieć także o kolorystyce i elementach graficznych maty Angeworkshop, które zostały dokładnie przemyślane i dopasowane do poziomu funkcjonalności materaca. Monochromatyczne kolory nie przytłaczają, nie rozpraszają, stanowią tło do pracy. Charakterystyczny, niebanalny, zainspirowany dziecięcą twórczością styl wzornictwa pozwala dziecku od najmłodszych lat otoczyć się pięknem i wprowadza dzieci w świat kreatywnej zabawy.