Inspiracje, Wyprawka

Kołderka – Ni z gruszki ni z pietruszki

Kołderka - Ni z gruszki ni z pietruszki

Poszukując artykułów pościelowych, aktualnie na rynku bez problemu znaleźć można różnego rodzaju kołderki dziecięce: mniejsze, duże, tańsze, drogie, grubsze, lżejsze, wełniane, puchowe, z wypełnieniem syntetycznym czy wkładem z bambusa. Warto wybierać przede wszystkim te, które wykonane zostały z najwyższej jakości certyfikowanych materiałów i są bezpieczne dla maluchów.

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość i funkcjonalność dziecięcej kołderki jest jej wypełnienie. Polska, rodzinna firma Piccardini tworząc unikatową pościel dla niemowląt i dzieci proponuje antyalergiczne wkłady z włókniny silikonowo – poliestrowej zapewniającej odpowiednią cyrkulację powietrza.

Sztuczne, poliestrowe wypełnienie sprawia, że kołderki Piccardini są lekkie, miękkie, puszyste, nie gniotą się, nie tracą swego pierwotnego kształtu po praniu, są szybkoschnące, przewiewne, oddychające, a przy tym posiadają dobre właściwości izolacyjne co pozwala na wykorzystywanie ich o każdej porze roku, przy zmiennych temperaturach.

Kołderka - Ni z gruszki ni z pietruszki
Kołderki z takim wypełnieniem są w pełni bezpieczne, higieniczne, nie wywołują podrażnień, uczuleń, a dodatkowo ich właściwości sprawiają, że skóra malucha swobodnie oddycha i przesadnie się nie poci.

Dwustronne, bawełniane kołderki Piccardini są bardzo funkcjonalne. Poza wykorzystaniem ich jako przykrycie podczas snu, spacerów w wózku czy w podróży w foteliku, u nas idealnie sprawdzają się również jako np: mata do zabawy i koc.

Warto także zwrócić uwagę na delikatne, dedykowane dzieciom materiały, połączone przez Piccardini z unikatowymi, subtelnymi i atrakcyjnymi wzorami oraz aplikacjami, które z pewnością przypadną do gustu mamom dziewczynek jak i chłopców.
Wykonane z wielką starannością i ręcznie wykończone kołderki i poduszki są gwarancją komfortowego i spokojnego wypoczynku.

Kołderka - Ni z gruszki ni z pietruszki
Pamiętamy, że lekarze radzą, by komplet pościeli dla maluchów nie obejmował poduszki ale jeśli, jak podkreśla znany fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski, „dziecko podejdzie do łózka rodziców i weźmie sobie poduszkę i zacznie na niej spać to właśnie jest czas na poduszkę (…) do tego czasu żadnemu dziecku poduszka do niczego nie jest potrzebna”, to wówczas w zestawie z kołderką kupić możecie także wygodną, miękką, poręczną poduszkę do spania i przytulania.

Kołderka - Ni z gruszki ni z pietruszki
W ofercie Piccardini, poza kołderką i poduszką, znajdziecie oryginalne wzory licznych akcesoriów do spania dla najmłodszych w wielu ciekawych kolorach.

Obserwujcie nas uważnie bo już niebawem na naszym fanpagu ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będzie wykonany z najwyższej jakości bawełny w wyjątkowym, unikalnym wzorze zawierającym hasło „ni z gruszki ni z pietruszki” – rożek dla malucha.