Inspiracje, Wyprawka, Zabawa

Jaki materac wybrać dla dziecka?

Dzieci spędzają w łóżeczku bardzo dużo czasu, dlatego też muszą mieć zapewniony komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Warto zadbać o to, by maluchy od samego początku spały na dokładnie dopasowanym materacu, tym samym miały szansę na spokojny sen, który jest podstawą prawidłowego rozwoju.

Na rynku dostępne są niemalże setki modeli materacy dla dzieci, co więc wybrać?

Materac dla dziecka Eve
Materac dla dziecka Eve

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo tzn. atesty i certyfikaty poświadczające bezpieczeństwo zarówno tworzyw i komponentów z jakich został wykonany materac, jak i jakość gotowego produktu. Następnie sprawdzamy wypełnienie materaca, konstrukcję, stopień twardości, a nawet typ pokrowca.

Nadal wybór wcale nie jest łatwy…

A gdyby tak można było wypróbować materac w zaciszu domowym i na własnej skórze przekonać się czy jest idealnie dopasowany do potrzeb naszego dziecka? Wbrew pozorom jest to bardzo istotne ponieważ wybieramy materac dla malucha, który jest od nas o wiele lżejszy, w związku z czym zupełnie inaczej odczuwa np. twardość materaca.

Materac dla dziecka Eve
Materac dla dziecka Eve

Z pomocą przychodzi nam marka Eve sleep oferując 100 dni na dokładne wypróbowanie materaca i przekonanie się czy jest to idealny wybór. Dla naszego malucha rzeczywiście jest!

Materac Eve jest przede wszystkim absolutnie bezpieczny. Posiada atesty i certyfikaty dotyczące wymagań dla dziecięcych materacy w UK oraz EU – BS 1877-10:2011+A1:2012 oraz BS 7177-2008+A1:2011. Dodatkowo, pianka, z której wykonany jest materac, posiada atest CertiPUR® oznaczający, że została przetestowana przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologii i jest wolna od jakichkolwiek szkodliwych, niezdrowych  substancji.

Materac jest określony jako średnio twardy. Jest elastyczny, dopasowany do kształtu ciała i do ciężaru maluchów od momentu ich urodzenia do ukończenia 6 lat. Nie odkształca się i nie zapada.

Materac dla dziecka Eve

Materac wykonany został ze specjalnej, wytrzymałej pianki termoelastycznej amortyzującej wstrząsy i pozwalającej na bezpośredni obieg powietrza, od góry do dołu oraz po bokach materaca. To delikatne i oddychające wypełnienie odprowadza także wilgoć oraz zapewnia odpowiednio wyregulowaną temperaturę w jakiej śpi nasz maluch.

Dodatkowo, do materaca Eve dołączony jest wodoszczelny pokrowiec rozciągający się na całej długości i dający dodatkową ochronę przed wilgocią i plamami. Ochraniacz można prać w pralce w temperaturze 60 stopni co jest idealnym rozwiązaniem podczas użytkowania przez małe dzieci.

Materac dla dziecka Eve

Materac Eve

Naszym zdaniem, warto zainwestować w bezpieczny i idealnie dopasowany do potrzeb najmłodszych materac Eve, który umożliwiając spokojny i swobodny odpoczynek wspiera prawidłowy rozwój maluchów.

Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości – wypróbujcie go bezpłatnie i przekonajcie się sami!

Materac dla dziecka Eve

Laureatami konkursu zostali:

Magdalena Wieczyńska
Ewelina Łada

Gratulujemy!