Mama, Wyprawka, Zabawa

Biżuteria do gryzienia

Biżuteria do gryzienia

Dzieci, szczególnie te najmłodsze, uwielbiają połyskującą biżuterię swojej mamy. Naszyjniki czy bransoletki przyciągają uwagę malucha i wzbudzają chęć wzięcia do ręki, a zaraz potem prosto do buzi, co nie jest do końca bezpieczne ani dla biżuterii ani dla dziecka.

Mamy rozwiązanie na zerwane łańcuszki i zjadane wisiorki – biżuteria dla mamy i gryzak dla malucha w jednym!

Na pomysł stworzenia bezpiecznej dla dzieci biżuterii do zabawy wpadła w 2010 roku młoda mama ze Szkocji, której syn bardzo ciężko przechodził okres ząbkowania. Kiedy tradycyjne metody uśmierzania bólu nie przynosiły efektu, postanowiła ona zawiesić gryzak na sznurku i nosić jako biżuterię by mieć go cały czas pod ręką. Tak powstała doceniana przez rodziców w wielu krajach m.in. Wielkiej Brytanii, USA, Hiszpanii, Skandynawii, Włoszech i Australii marka Gumigem.

Biżuteria Gumigem jest w 100% bezpieczna dla maluchów. Wykonana jest z delikatnego i elastycznego silikonu (tego samego, z którego produkuje się smoczki uspokajające i smoczki do butelek).
Naszyjniki i bransoletki posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i spełniają europejskie, amerykańskie, a nawet australijskie normy  toksyczności. Nie zawierają ołowiu, lateksu, ftalanów, BPA.
Można je myć w gorącej wodzie lub włożyć do zmywarki. Wszystkie produkty są odporne na zniszczenia – jeśli na biżuterii powstanie wgniecenie spowodowane przez małe ząbki, silikon jest na tyle plastyczny, iż uszkodzenia zwykle cofają się w ciągu doby.

Osobiście przetestowaliśmy też odporność na niskie temperatury (naszemu maluchowi bardzo pomaga schłodzony gryzak) – test zdany. Korale stały się dla nas standardowym i praktycznym gadżetem, który przyciąga uwagę nie tylko dziecka ale i innych mam 🙂

Biżuteria do gryzienia

Marka Gumigem jest niestety dość trudno dostępna na polskim rynku więc dla miłośniczek rodzimych wyrobów mamy propozycję polskiego rękodzieła–Gryzole.

Założycielka Gryzoli proponuje mamom ząbkujących maluchów wysokiej jakości produkty, wykonane z tworzywa bezpiecznego – bez BPA, ftalanów kadmu, ołowiu i miękkiego – odpowiedniego dla delikatnych dziąseł i ząbków dziecka.

Biżuteria do gryzienia

W ofercie Gryzoli poza wisiorami, bransoletami i koralami znajdziemy także breloki do kluczy, zawieszki do smoczków i przypinki do chust czy wózków.
Te ostatnie szczególnie nas zaciekawiły i jednogłośnie stwierdzamy, że świetnie sprawdzają się podczas długich spacerów i podróży. Dzięki solidnemu przypięciu wykonanemu z drzewa klonowego, nie trzeba ciągle pilnować by gryzak nie spadł na ziemię, ani pamiętać o tym, by go ze sobą zabrać, gdyż możemy zostawić go przymocowanego na stałe przy chuście, w wózku lub foteliku samochodowym.

Bardzo istotne dla nas jest, że Gryzole, dzięki temu, iż wykonane zostały z lekkich elementów, są bezpieczne już dla najmłodszych dzieci, nawet tych które mają jeszcze nieskoordynowane ruchy i nie zawsze udaje im się trafić zawieszką do buzi – nie ma obaw o zrobienie sobie krzywdy w momencie uderzenia.

Z szerokiej gamy produktów, każda mama może wybrać swój ulubiony wzór i kolor Gryzola, tworząc stylowe i naprawdę ładne zestawy biżuterii i ozdób. Polecamy!

Biżuteria do gryzienia