Mama

Szczotkowanie ciała na sucho i mokro

Właściwa pielęgnacja ciała przed i w czasie ciąży jest kluczowa, by po porodzie bez większego problemu wrócić do formy.

Pamiętając, że podstawą pielęgnacji powinno być częste nawilżanie, przed narodzinami dziecka, mając dużo więcej czasu niż aktualnie, nie tylko starałam się nakładać na skórę różne smarowidła ale robiłam też masaż, którego efekty sprawiły, że kontynuuje ten rytuał aż do dzisiaj.

Szczotkowanie ciała na sucho i mokro
Wyczytałam kiedyś w jakiejś azjatyckiej książce, że szczotkowanie ciała na sucho naturalnym włosiem –bardzo popularne w tradycyjnej medycynie chińskiej oraz w hinduskiej ajurwedzie, ułatwia detoks organizmu, poprawia przepływ limfy, zmniejsza cellulit, zapobiega wrastaniu włosków po depilacji, wyszczupla i ujędrnia skórę nadając jej zdrowy i promienisty kolor, zwiększa ukrwienie i dotlenienie komórek przez co sprawia, że kosmetyki lepiej się wchłaniają i w rezultacie mają mocniejsze działanie.  Dodatkowo, praktycy medycyny wschodu wierzą, że poza właściwościami pielęgnacyjnymi taki zabieg odpręża, redukuje stres, przyczynia się do odblokowania przepływu energii w organizmie, co stymuluje pracę organów wewnętrznych oraz broni przed zmęczeniem czy depresją. Musiałam więc spróbować i przekonać się na własnej skórze.

Od jakiegoś czasu, codzienny masaż wykonuję elektryczną szczotką do ciała wet & dry rotating body brush Remington REVEAL. Szczotka posiada dwie końcówki – z naturalnego włosia do złuszczania martwego naskórka na sucho oraz peelingująco-złuszczającą do stosowania na mokro. Dwustopniowa regulacja prędkości pozwala dopasować intensywność masażu do swoich potrzeb a obrotowe ruchy sprawiają, że szczotka działa praktycznie bez żadnego wysiłku.

Szczotkowanie ciała na sucho i mokro
Szczotka jest mała, poręczna, idealnie wyprofilowana, leży w dłoni pewnie i wygodnie pozwalając na spokojny, relaksacyjny i pobudzający masaż dodający energii na cały dzień. Jej włosie nie odkształca się ani nie wypada, jest idealnie szorstkie, doskonale masuje skórę ale nie jest na tyle twarde i ostre więc nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwej skóry.

Regularne szczotkowanie skóry na sucho zalecane jest szczególnie rano, przed prysznicem, kiedy skóra na ciele jest sucha i nie nosi śladu żadnych kosmetyków. Poranny masaż idealnie rozluźnia mięśnie, odpręża i pozwala dobrze zacząć dzień. Przyznaję się jednak, że nie zawsze rano z rozbrykanym maluchem udaje mi się wykonać relaksacyjny masaż, wówczas fundujemy sobie wspólną zabawę ze szczotką – połączenie przyjemnego z pożytecznym 🙂

Szczotkowanie ciała na sucho i mokro

Szczotkowanie ciała na sucho szczotką Remington REVEAL jest wyjątkowo nieskomplikowane należy jednak przestrzegać podstawowej zasady – masaż wykonujemy od dołu ku górze, w kierunku serca i węzłów limfatycznych.

Zaczynamy od stóp, następnie szczotkujemy kostki, łydki, kolana, uda, pośladki i biodra koncentrując się na każdej części. Brzuch masujemy delikatnymi ruchami kolistymi zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Szczotkowanie rąk zaczynamy od dłoni, następnie kierujemy się ku ramionom, aż do szyi. Okolice biustu traktujemy szczególnie delikatnie i subtelnie, nie przyciskamy szczotki mocno do ciała a w ciąży skórę brzucha oraz piersi omijamy. Warto dokładnie wymasować pośladki oraz plecy, zachowując zasadę poruszania się w kierunku serca. Należy omijać miejsca, w których skóra jest uszkodzona, posiada rany, stany zapalne i żylaki.

Szczotkowanie ciała na sucho i mokro
Pierwsze efekty szczotkowania można zauważyć już po ok. 2-3 tygodniach regularnego stosowania. Pozytywne zmiany zachodzą w naszym organizmie i samopoczuciu a skóra przestaje być matowa i sucha a staje się promienna, coraz gładsza, napięta i nabiera zdrowego kolorytu. Codzienny masaż widocznie ujędrnia wiotką skórę i przyczynia się do zanikania pomarańczowej skórki oraz kształtowania smuklejszej sylwetki. Aby kuracja przynosiła trwałe rezultaty, powinno się szczotkować ciało codziennie przez okres 3 do 4 miesięcy.

Jednym słowem, szczotkowanie ciała na sucho szczotką Remington REVEAL to łatwy i naturalny sposób na cellulit oraz naprawdę jędrną skórę nawet po porodzie. Pamiętajcie jednak, że najważniejsza jest systematyczność, która przy odrobinie organizacji, jest możliwa także z maluchem:)