Mama

Naturalne włosie z dzika

Naturalne włosie z dzika

Właściwa pielęgnacja ciała w czasie ciąży jest kluczowa, by po porodzie bez większego problemu wrócić do formy.

Mówi się, że podstawą pielęgnacji powinno być częste nawilżanie.

Przed narodzinami dziecka, mając dużo więcej czasu niż aktualnie, nie tylko starałam się nakładać na skórę różne smarowidła ale robiłam też masaż.
Wyczytałam kiedyś w jakiejś japońskiej książce, że szczotkowanie ciała na sucho naturalnym włosiem z dzika ułatwia detoks organizmu, zmniejsza cellulit, wyszczupla i ujędrnia skórę.

To naprawdę działa i poza jednorazowym zakupem szczotki nic nie kosztuje! Najlepiej jest szczotkować całe, suche ciało kilkanaście minut rano, przed prysznicem. Taki ostry masaż, długimi i posuwistymi ruchami, usuwa martwy naskórek,  świetnie pobudza i daję energię na cały dzień.

Szczotkowanie zaczynamy od stóp, kierując się ku górze Masaż wykonujemy zawsze w stronę serca.  Na każdej partii ciała, serie możemy powtarzać dowolną ilość razy zwracając uwagę czy na skórze nie występują podrażnienia, skaleczenia, żylaki czy popękane naczynka, które są przeciwwskazaniem do wykonywania masażu na sucho szczotką .

Pamiętajcie, że najważniejsza jest systematyczność, która przy odrobinie organizacji, jest możliwa także z dzieciaczkiem 🙂