Mama

Masuj, nawilżaj, złuszczaj!

W trakcie ciąży i po zakończeniu okresu karmienia piersią wahania hormonalne i gwałtowne zmiany wielkości biustu mogą spowodować rozciągnięcie skóry i rozstępy. Mimo tego, że większość zgodzi się z tym, że ciąża i karmienie piersią zmieniają biust najczęściej niestety na gorsze to wbrew powszechnym opiniom, okresy te nie muszą bardzo zniszczyć urody piersi.

Jest kilka sposobów, dzięki którym można poprawić wygląd zmęczonego biustu i zminimalizować proces, który kosmetolodzy nazywają „utratą elastyczności piersi”.

Przede wszystkim zadbać powinniśmy o starannie dopasowaną bieliznę, która ma znaczący wpływ na kondycję piersi.

Ujędrnić biust pozwolą także ćwiczenia – pływanie, zwłaszcza żabką, piłka ręczna i siatkówka pomagają utrzymać sprężystość mięśni i świetnie modelują kształt piersi. Na wygląd biustu bardzo dobrze wpływają także masaże wodne lub te wykonywane za pomocą miękkiej gąbki lub myjki podczas wieczornej kąpieli. Wystarczy przez około pięć minut naprzemiennie na każdą pierś skierować strumień raz zimnej, raz ciepłej wody, wykonując okrężny masaż. Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa zatem ukrwienie skóry, a zimna obkurcza naczynka. W ten sposób pobudzane jest krążenie, co wpływa na dotlenienie i odżywienie skóry.

Aby wyraźnie ujędrnić i poprawić wygląd skóry i biustu powinniśmy także już od początku ciąży regularnie stosować kremy odżywcze uelastyczniające i napinające skórę podtrzymującą biust.

Masuj, nawilżaj, złuszczaj!
Takie kosmetyki zawierają składniki poprawiające mikrokrążenie krwi, napinające skórę, pobudzające produkcję kolagenu, który odpowiada za sprężystość skóry. Większość z nich zapobiega dodatkowo powstawaniu rozstępów. My polecamy serię Pat&Rub Naturalnie Piękny Biust, którą opracowano dla przywrócenia jędrności i właściwego odżywienia skóry biustu i dekoltu.

Seria składa się z dwóch produktów: po pierwsze – peelingu do biustu i dekoltu z drobinkami bambusa, który skutecznie, lecz nie podrażniając, złuszcza martwy naskórek oczyszcza i stymuluje regenerację. Jego kremowa konsystencja pozwala no to, by z łatwością rozprowadził się na skórze. Peeling jest lekki, zawarte w nim naturalne składniki delikatnie masują, nawilżają i odżywiają skórę.

Masuj, nawilżaj, złuszczaj!

Po drugie – ujędrniającego balsam do biustu przygotowanego w oparciu o wysokie stężenie kigeliny (10%) – wyciągu z rośliny kigelia, o udokumentowanych właściwościach ujędrniających biust. Balsam ma delikatny, przyjemny zapach, lekką konsystencję, łatwo się rozprowadza i szybko wchłania, co pozwala na stosowanie go także rano. Wygodne opakowanie ułatwia dozowanie odpowiedniej ilości kosmetyku.

Masuj, nawilżaj, złuszczaj!

Wszystkie opisane powyżej sposoby oraz regularne badania może i nie przywrócą idealnego wyglądu piersi sprzed okresu ciąży ale na pewno pomogą w tym, by dłużej cieszyć się zdrowym, pięknym i nadal jędrnym biustem.