Kuchnia, Zabawa

Zrób swoją kanapkę!

Zrób swoją kanapkę!

Jeśli Wasze dziecko uwielbia naśladować Was w kuchni w trakcie przygotowywania posiłków mamy dla Was doskonałą propozycję na rozwijanie umiejętności manualnych i kulinarnych maluchów.

Kramik z kanapkami czyli 38 elementowy, drewniany zestaw do przygotowania kanapek marki Sevi. Wszystkie składniki zapakowane zostały w estetyczne, trwałe, kartonowe pudełko z przegródkami, w których dzieci znajdą wszystkie potrzebne składniki do stworzenia 3 smacznych kanapek. Aby powstała zdrowa i kolorowa przekąska należy w odpowiedni sposób umieścić kolejno na spodniej części pieczywa, na paliku poszczególne elementy.

Zrób swoją kanapkę!

Ogrom kolorowych elementów nawiązujących do prawdziwego wyglądu produktów spożywczych pobudza wyobraźnię, kreatywne myślenie, ćwiczy zręczność, koordynację wzrokowo-ruchową i zdolności manualne ponieważ dziecko cały czas  manipuluje dłońmi przygotowując kanapki, rozwija koncentrację, a także kształci odpowiednie nawyki żywieniowe.

Z najmłodszymi, na pierwszym etapie proponujemy naukę rozpoznawania i nazywania produktów oraz ich kolorów. Następnie możemy ćwiczyć kształty i kolejność układania składników.

Zrób swoją kanapkę!
Nieco starszym maluchom proponujemy rozmowy o korzyściach wynikających ze spożywania drugiego śniadania, poznanie pojęcia higieny podczas sporządzania posiłków oraz zbilansowanej diety, bogatej w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw i owoców.

Poza aspektem edukacyjnym, zestaw kramik z kanapkami to także doskonały pomysł na zabawę w dom czy sklep, w odgrywanie ról, okazja do rozmowy i rozwijania umiejętności językowych.

Zrób swoją kanapkę!

Przestawiany przez nas zestaw jest wytrzymały i starannie wykonany z wysokiej jakości drewna, z zachowaniem dbałości o najmniejsze szczegóły. Dzięki temu produkt odznacza się wysoką jakością, co gwarantuje, że posłuży do zabawy na dłużej.

Zestaw kanapkowy spełnia wymogi dotyczące bezpieczeństwa – do jego produkcji użyto nietoksycznych farb więc dzieci bez obaw mogą brać je do buzi, nie ma ostrych krawędzi, ani wystających elementów, jest wykonany z naturalnego i ekologicznego surowca.

Zrób swoją kanapkę!

Dodatkowo, dla nas wielką zaletą drewniano-filcowego zestawu kanapkowego jest fakt, że rośnie on razem z dzieckiem – interesuje zarówno dwulatka jak i jego rodziców 🙂

Mamy dla Was konkurs, w którym wygrać możecie prezentowany zestaw Kramik z kanapkami.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

1. Być fanem Mamy zdanie i https://www.facebook.com/Hoplikpl/
2. Udostępnić publicznie na swoim profilu informację o konkursie.
3. Zaprosić do zabawy min. dwójkę znajomych, którzy nie znają jeszcze naszego fan pag’a.
4. Odpowiedzieć pod wpisem na blogu http://www.hoplik.pl/Przybory-kuchenne-w-dzieciecej-kuchni-blog-zul-1474291559.html na zadane pytania: Czy Wasze dzieci lubią zabawę w gotowanie? Jakich zabawek używają najczęściej przygotowując posiłki dla swoich gości? Czym Was najbardziej zaskoczyły w kuchni?

Udział w konkursie jest równoważny z akceptacją regulaminu dostępnego na fan pag’u. Konkurs trwa do 16.10.16 do 23:59.

Zrób swoją kanapkę!

Laureatem konkursu została Aleksandra Boroń.

Serdecznie gratulujemy!