Książka, Kuchnia

Strączki i kasza

Strączki i kasza

Nie masz pomysłu w jaki sposób wpleść kaszę do diety malucha? Z pomocą przychodzi „Kipi kasza” proponując 105 wyjątkowych, prostych i pomysłowych przepisów z kaszą w roli głównej do wykorzystania także z maluchem.

Autorzy z jednej strony na nowo odkrywają tradycję i proponują klasyczne dania we współczesnej odsłonie, a z drugiej – wprowadzają kulinarne nowinki i zaskakują kucharską inwencją.

U nas powstaje właśnie kasza ze smażoną dynią i marchewką, natką marchewki, curry i imbirem:)

Strączki i kasza

Przeglądając przepisy, naszą uwagę przykuła także quinoa z zielonymi szparagami. Często zapominamy o tym doskonałym warzywie, które ma mnóstwo właściwości leczniczych np. na wątrobę, nerki czy bolące zęby. To łatwe i szybkie danie dla wszystkich.

Strączki i kasza

Kolejna propozycja z blisko 90 przepisami na zdrowe i odżywcze dania z soczewicy, grochu, fasoli, bobu, ciecierzycy czy soi to „Strączki” Marii Banach.

Strączki i kasza

W książce znaleźliśmy kilka pomysłowych i zdrowych przepisów na kotleciki z kaszą i warzywami. Takie połączenie daje nieograniczone możliwości jeśli chodzi o smak i zapach a maluchy je uwielbiają.  Do tej pory wypróbowaliśmy propozycję kotlecików z kaszy gryczanej i fasoli mung. Do naszej wersji dorzuciliśmy też jarmuż. Przed nami jeszcze wersja z burakiem.

Strączki i kasza

Polecamy nie tylko eksperymentować i modyfikować nowatorskie przepisy zamieszczone w książce wedle własnych upodobań ale także zaprosić do wspólnego gotowania swoje maluchy, które uwielbiają naśladować dorosłych w czynnościach codziennych.