Kuchnia

Śniadanie do pracy

Często brakuje nam pomysłów co zabrać ze sobą do pracy na drugie śniadanie kiedy mamy dosłownie tylko kilka minut na przygotowania. Na myśl od razu przychodzą nam najprostsze kanapki. Jeśli macie podobny problem do naszego mamy dla Was kilka propozycji urozmaicających nieco tradycyjną kanapkę.

Pożywne, rumiane i chrupiące tosty z serem, awokado i humusem

Składniki:

– 4 kromki ulubionego chleba,
– 1,5 łyżki humusu,
– połowa awokado pokrojonego w plastry,
– 4 plasterki sera żółtego wedle upodobań,
– garść sałaty,
– sól morska, świeżo mielony pieprz, czarnuszka.

Chleb opiekamy w tosterze. Na połowę kromek nakładamy humus, plasterek sera żółtego bez konserwantów (rodzaj wedle upodobań), pokrojone w plastry awokado i sałatę. Wszystko przykrywamy drugą połową pieczywa. Możemy dodać ulubiony sos, sól, pieprz czy czarnuszkę.


Croissant z serem żółtym, rukolą, figą i kremowym twarożkiem kozim

Składniki:

– 1 croissant (najlepiej wieloziarnisty),
– 1 łyżka kremowego twarożku koziego,
– 1 świeża figa,
– garść rukoli,
– 1 plasterek sera żółtego wedle upodobań,
– sól morska, świeżo mielony pieprz.

Rogalika przekrawamy na pół, kładziemy plasterek sera żółtego, smarujemy z dwóch stron twarożkiem kozim. Figę myjemy i kroimy w plasterki, kładziemy na rogalika. Gdy lubimy połączenie smaków: słodkie ze słonym – możemy polać odrobiną płynnego miodu i dodać rukolę. Pyszne i energetyczne śniadanie mamy gotowe!

A co w momencie kiedy jadą goście?! Słysząc takie zaskakujące zdanie wpadamy w panikę i próbujemy wymyślić szybką i smaczną przystawkę. Przy okazji niespodziewanych odwiedzin rodziny lub znajomych idealnie sprawdzi się deska serów, która jest przekąską szybką do przygotowania i lubianą przez nawet najbardziej wymagających.

Jak ją przygotować? Należy zacząć od wyboru kilku rodzajów sera wysokiej jakości. Jako baza posłużyć nam mogą naturalne sery żółte Hochland bez GMO takie jak np. gouda, maasdamer, edamski czy tylżycki, które jako jedyne produkowane na polskim rynku, otrzymały certyfikat VLOG – gwarantujący produkcję bez użycia technik modyfikacji genetycznej. Możemy podać je w formie cienkich plastrów ciekawie ułożonych na drewnianej desce.

Z serami świetnie komponują się orzechy włoskie, pistacje suszona żurawina, rodzynki, suszone morele, jagody, oliwki, winogrona, granaty, suszone pomidory, kapary, figi, grillowane warzywa. Do pikantnych gatunków pasuje miód czy kwaskowata konfitura. Idealnym dopełnieniem będzie również świeża bagietka, paluszki grissini czy krakersy. Smacznego!