Książka, Kuchnia

Retro warzywa dla malucha

Retro warzywa dla malucha

Temat spożywania pięciu porcji warzyw i owoców dziennie, dotknął chyba każdego rodzica. To mądra i słuszna idea, jednak w praktyce często wymaga od nas rodziców sporego wysiłku.

Z pomocą przychodzą Retro warzywa proponując ponad 100 wyjątkowych, prostych przepisów na dania z buraków, rabarbaru, pasternaków, jarmużu i innych swojskich produktów do wykorzystania także z maluchem.

Jeśli wydaje Wam się, że Wasze dziecko nie pokocha tych niegdyś bardzo popularnych, znanych i lubianych, a dziś już nieco zapomnianych warzyw, spróbujcie przygotować np. szybkie i zdrowe chipsy jarmużowe z sezamem. Nasz maluch je uwielbia!

Retro warzywa dla malucha

W książce znaleźliśmy także kilka pomysłowych i zdrowych przepisów na pizze. Do tej pory wypróbowaliśmy propozycję polskiej margherity czyli pizzy z jarużowym pesto ze świeżymi pomidorami i kozim serem. Do naszej wersji dorzuciliśmy też rukolę. Przed nami jeszcze wersja z pasternakiem 🙂

Retro warzywa dla malucha

Polecamy nie tylko eksperymentować i modyfikować nowatorskie przepisy zamieszczone w książce wedle własnych upodobań ale także zaprosić do wspólnego gotowania swoje maluchy, które uwielbiają naśladować dorosłych w czynnościach codziennych.

Retro warzywa dla malucha