Książka, Kuchnia

Naturalne gotowanie dla malucha

Naturalne gotowanie dla malucha

W dobie coraz większej świadomości żywieniowej jedzenie i zdrowie cieszą się wielkim zainteresowaniem. Ciągle poszukujemy dla naszych rodzin nieprzetworzonych pokarmów bogatych w cenne dla zdrowia składniki. Proponujemy Wam kilka pozycji książkowych, w których odnajdziecie wiele jakościowych przepisów oraz informacje na temat zdrowej żywności.

„Superfood” – Cinzia Trenchi

Naturalne gotowanie dla malucha

Przyjrzyjmy się na początku produktom z kategorii superfoods. Jest to żywność, która w swoim składzie zawiera wyjątkowo cenne dla organizmu człowieka składniki. Super może być zarówno rodzimy czosnek, jak i egzotyczne jagody goji – lista produktów zaliczanych do superfoods jest super długa.

Producenci obiecują, że jedząc codziennie produkty z serii superfoods możemy zapobiegać cukrzycy, chorobom serca, a nawet nowotworom. Czym są superfoods i czy naprawdę są super zobaczycie w tej książce.

„Świeżo i zielono”

Naturalne gotowanie dla malucha

Przepisy na smakowite dania ze świeżymi warzywami w roli głównej znajdziemy w książce „Świeżo i zielono”. Przyjemne, chrupiące i łatwe w wykonaniu sałatki oraz koktajle z ogólnodostępnych, zdrowych produktów powinny znaleźć się w każdej zbilansowanej diecie. To książka skierowana do całej rodziny – nie tylko dla wegan i wegetarian.

„Kolorowa kuchnia”

Naturalne gotowanie dla malucha

Czy wiesz, że kolory warzyw i owoców wskazują na ich właściwości prozdrowotne? Na przykład czerwone warzywa i owoce mają korzystny wpływ na układ krążenia, pomarańczowe i żółte chronią wzrok, fioletowe opóźniają starzenie, zielone wzmacniają naczynia krwionośne, a białe działają antybakteryjnie oraz antywirusowo.

Dobrze zbilansowana dieta oparta na warzywach, owocach, zbożach i nasionach to prawidłowe funkcjonowanie organizmu, dobre samopoczucie, mniej chorób oraz łatwiejsze ich pokonywanie teraz i w przyszłości.

Naturalne gotowanie dla malucha

Po lekturze kolorowej kuchni przekonacie się, że zdrowe jedzenie jest smaczne, łatwe do przygotowania i pięknie, kolorowo wygląda.

Kuchnia naturalna

Naturalne gotowanie dla malucha

Oto propozycja dla wszystkich, którzy chcą odżywiać się zdrowo i smacznie, unikając gotowych dań i przetworzonych produktów. Książka zawiera przepisy na śniadania, obiady, odżywcze koktajle i smoothies oraz słodkości, które nie szkodzą – wszystko ze świeżych składników najwyższej jakości.

Naturalne gotowanie dla malucha

W publikacji znajdziemy przepisy posegregowane w następujących rozdziałach: Na dzień dobry, Szybkie doładowanie, Potęga warzyw, Energetyczne proteiny, Słodkie co nieco, Eliksiry zdrowia.

Lunch box do pracy i szkoły” – Magdalena Grzegorczyk

Naturalne gotowanie dla malucha

Jeśli masz mało czasu na przygotowanie posiłków do pracy a kanapki do szkoły znudziły się Twoim maluchom, przygotuj lunch box ze smacznymi przekąskami sięgając do szybkich i łatwych przepisów Magdy Grzegorczyk.

Do pudełka zapakuj wrapy z łososiem, domowe sushi, sałatkę z kaszą, jarmużem i brokułem, muffinki z fetą i oliwkami, a nawet zupę krem z brokułów lub koktajl borówkowy.

Pomysły na urozmaicone i wartościowe odżywczo drugie śniadania i zestawy lunchowe są w większości wykonane z łatwo dostępnych produktów i nie są zbyt wymyślne czego maluchy nie lubią. Polecamy!