Kuchnia, Mama

Sokowe oczyszczanie

Świadomość wypływu odżywania na nasze zdrowie i samopoczucie, ciągle wzrasta. Stale staramy się szukać zdrowych rozwiązań tak, by jeszcze lepiej zadbać o swój organizm.

W naszych artykułach zawsze podkreślamy, że regularne picie soków ze świeżych owoców i warzyw to najzdrowszy i najprostszy sposób na dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania oraz wartościowy i zdrowy nawyk, do którego warto stale przyzwyczajać nasze maluchy.

Przyjęliśmy wyzwanie i poddaliśmy się 3 dniowej, oczyszczającej kuracji sokowej Sportfood. Jej podstawową zasadą jest picie o stałych porach soków owocowo-warzywnych, które zastępują normalne posiłki. Taka sokowa dieta trwająca 3 dni składa się z 15 soków oczyszczających organizm z toksyn oraz 3 warzywnych zup krem.

Kuracja poprawia perystaltykę jelit i pobudza metabolizm co niesie to ze sobą wiele zalet, takich jak poprawa samopoczucia, wzmocnienie odporności, usunięcie nadmiaru wody i odżywienie organizmu, utrata kilku zbędnych kilogramów czy poprawa jakości snu. Soki stanowią swego rodzaju bombę witaminową dostarczającą energii do działania, poprawiającą samopoczucie, nastrój i wydajność umysłu.

Świeże soki pijemy codziennie więc kuracja nie była dla mnie wielkim szokiem. Po pierwszym dniu zauważyłam, że mój organizm nie był przyzwyczajony do spożywania aż tak dużej ilości płynów (3-4 litry).

Wieczorem trudniej było mi kontrolować apetyt ale po wypiciu ostatniej butelki zbilansowanego soku zastępującego regularny posiłek, uczucie głodu lekko ustąpiło. Soki w kuracji są tak zróżnicowane smakowo, że nie sposób się nudzić!

Drugi dzień był już dużo łatwiejszy. Organizm się nieco wyciszył i stłumił uczucie głodu. Bardzo pomogła mi zawarta w diecie solidna porcja zupy krem, która wystarczająco nasyciła mnie na dalszą część dnia.

Jeśli samopoczucie i ciało odmawiałyby współpracy, podczas kuracji można spożyć także inne płyny np: wodę, gorzką herbatę lub kawę bez cukru. Lekki obiad na bazie mięsa, ryżu czy kaszy też jest akceptowalny. Słodycze i produkty wysoko przetworzone są zabronione!

Trzeciego dnia poczułam się naprawdę lżej. Uczucie zadowolenia i świeżości towarzyszyło mi przez cały dzień. Wydaje mi się, że kuracja poprawiła moją przemianę materii i pozytywnie wpłynęła na proces wydalania z organizmu toksyn i szkodliwych produktów ubocznych, co było moim oczekiwaniem wobec diety.

Sokowy detoks to zbawienny odpoczynek dla układu trawiennego. Organizm nie musi poświęcać energii na trawienie, może ją natomiast przeznaczyć na inne aktywności.

Z pewnością stwierdzić mogę, że kuracja oczyszczania i detoksykacji organizmu naturalnymi warzywno-owocowymi sokami to skuteczny i bardzo przyjemny sposób do usunięcia nagromadzonych toksyn i martwych komórek oraz do wypracowania w sobie nawyku zdrowszego odżywania. Polecamy!