Książka

Wakacyjne Zakamarki

Wakacyjne Zakamarki

Zakamarki polecają maluchom na wakacje:

„Cynamon i Trusia. Wierszyki na okrągły rok” – Ulf Stark

Wakacyjne Zakamarki

„Cynamon i Trusia” to zbiór zabawnych, rymowanych wierszyków o porach roku, związanych z nimi świętami, deszczu i wiejącym wietrze, które pozwolą maluchowi na poszerzenie zasobu słownictwa.

Cała książka napisana jest wierszem, który tak lekko i przyjemnie się czyta, że niezauważany, że to już trzeci raz pod rząd:)

Oryginalny tekst i urokliwe, humorystyczne, duże i wyraźne ilustracje sprawiają, że książka może być intelektualno-estetyczną rozrywką tak dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci.

„Auto Maksa” – Barbro Lindgren

Wakacyjne Zakamarki
Seria niewielkiego formatu książeczek o Maksie to 10 pozycji, z których większość wydana została na tekturowych stronicach z zabawnymi, przejrzystymi ilustracjami i krótkimi, nieskomplikowanymi komentarzami bliskimi językowi malucha.

Każda z książeczek opowiada historię małego Maksa, jego psa, piłki, ciastka, misia, wózka a nawet nocnika – czyli znanych i istotnych elementów w życiu dziecka.

Niedługie opowiadania o zachowaniach, uczuciach, nastrojach i języku używanym przez maluchy to idealne propozycje do aktywnego oglądania oraz wspólnego codziennego czytania.

„Ładnie, Bolusiu!” – Barbro Lindgren

Wakacyjne Zakamarki

„Ładnie, Bolusiu” to przyciągająca wzrok ciepła kreska, pastelowe kolory, prosta historia, zaledwie kilkanaście zdań, które niejednego rozbawią do łez.

Boluś to niepokorny, odważny i zbuntowany prosiaczek. Wie czego chce i swoje pragnienia realizuje. Jego mama nawet nie zdaje sobie sprawy ile przygód go spotyka…

To pozycja, w której znajdziemy wszystkie emocje – złość, radość, miłość, zazdrość, tęsknotę, strach, samotność, przywiązanie. Narracja dostosowana jest do percepcji małego dziecka ale i rodzic znajdzie tu z pewnością przekaz skierowany do siebie.

„A dlaczego?” – Anna-Clara Tidholm

Wakacyjne Zakamarki

“A dlaczego?” to jedno z najczęściej zadawanych przez dzieci pytań a zarazem tytuł książki z serii dla najmłodszych szwedzkiej autorki i ilustratorki Anny-Clary Tidholm.

To pozycja szczególnie polecana dla małych dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z literaturą ponieważ znaleźć można tutaj konkretne a jednocześnie niezwykle barwne odpowiedzi na wiele ważnych pytań np: dlaczego lata ptak? Dlaczego jedzie pan? Dlaczego szczeka pies i płacze Jaś? Odpowiedzi są proste, logiczne i będą przez najmłodszych przyjęte z całkowitym zrozumieniem.

Kartonowa książeczka o nietypowym formacie i przejrzystych kolorach z pewnością zainspiruje do wspólnej zabawy niejednego malucha.