Książka

Wakacyjne propozycje książkowe dla starszych i młodszych

Wakacyjne propozycje książkowe dla starszych i młodszych

Mamy dla Was kilka propozycji książkowych na wakacje dla starszych i młodszych od wydawnictwa Olesiejuk:

„Przeciwieństwa. Otwórz okienko”, „Kształty. Otwórz okienko” – praca zbiorowa

Wakacyjne propozycje książkowe dla starszych i młodszych

Seria otwórz okienko to ostatnio nasze ulubione pozycje książkowe pozwalające dzieciom na poznanie i utrwalanie nazw kształtów i przeciwieństw.

Maluchy szukają szczegółów, analizują, porównują, dopasowują elementy, odpowiadają na pytania otwierając ruchome okienka dopasowane w sam raz do małych rączek.

Wakacyjne propozycje książkowe dla starszych i młodszych
Książki przeznaczone są zarówno dla 2-3 latka jak i 5 latka. Intensywne kolory, proste wzory i duże nieskomplikowane obrazki o wyraźnych konturach rozwijają percepcję wzrokową i rozbudzą dziecięcą wyobraźnię. Mają wygodny format, kartonowe strony i bezpieczną piankową okładkę.

Mali czytelnicy odwiedzają wiele ciekawych miejsc np. port, park czy cyrk, bawią się w chowanego i biorą udział w przyjęciu urodzinowym. Wszystko to w towarzystwie podstawowych kształtów i przymiotników o przeciwnych znaczeniach. Bardzo polecamy!

„Powiedz mi! Ile?” – Emilie Gillet

Wakacyjne propozycje książkowe dla starszych i młodszych

Kolorowa, zabawna, usztywniana, połączona za pomocą dużej, grubej i mocnej spirali pozycja „Powiedz mi! Ile?” to ponad 200 pytań i odpowiedzi, które zaskoczą wszystkich ciekawych świata odkrywców.

Interesujące pytania i proste odpowiedzi zebrane zostały w 5 działach tematycznych – zwierzęta, ludzkie ciało, przyroda i nauka, cywilizacja oraz świat, oddzielonych kolorowymi kartami do uzupełnienia dołączonymi naklejkami.

Zagadki są na tyle ciekawe, że do wspólnej zabawy nie trzeba też namawiać rodziców bo każdego zainteresuje przecież np: ile mierzy najwyższe drzewo?, ile jest mrówek w mrowisku?, ile zębów ma ślimak?, ile mierzy włos?, ile waży strusie jajo? czy ile kilogramów odpadów produkujemy rocznie.

To tylko namiastka tego, co odnajdziemy w książce a jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania zajrzyjcie koniecznie do środka!

„Komputery i programowanie” – Rosie Dickins

Wakacyjne propozycje książkowe dla starszych i młodszych

Kolejna nasza propozycja skierowana jest do nieco starszych dzieci. Książka z okienkami „Komputery i programowanie” to mini elementarz do nauki programowania, który w prosty i przystępny sposób zapozna najmłodszych z tajemnicami wnętrza komputera.

Mali czytelnicy dowiedzą się wiele o podstawowych podzespołach komputera, rozmaitych językach programowania, napiszą prostą aplikację, poznają najważniejsze daty związane z historią komputerów, krok po kroku poznają działanie tabletu czy smartfonu.

„Komputery i programowanie” to doskonała zabawa i pomoc dydaktyczna wprowadzająca w świat programowania każdego małego wielbiciela komputerów.

„Najpiękniejsze baśnie Charles’a Perrault”

Wakacyjne propozycje książkowe dla starszych i młodszych

Baśnie od pokoleń towarzyszą dzieciom pobudzając wyobraźnię i wprowadzając w ich życie odrobinkę magii. W zbiorze zatytułowanym „Najpiękniejsze baśnie Charles’a Perrault” znajdziemy 9 mniej lub bardziej znanych opowieści autora zaliczanych do kanonu literatury dziecięcej : Kot w butach, Śpiąca królewna, Tomcio Paluch, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Sinobrody, Ośla skórka, Knyps z czubkiem oraz Wróżki.

Tematyka ponadczasowych historii jest znana większości z nas, skoncentrujemy się więc bardziej na wydaniu książki. Począwszy od dużego formatu, twardej oprawy wypełnionej gąbką, poprzez wysokiej jakości gruby papier i dużą ilość stron, aż po oryginalne, artystyczne, delikatne, barwne i stonowane ilustracje popularnej włoskiej rysowniczki Francesci Rossi, oddające magię opowieści. Polecamy to wydanie nie tylko kolekcjonerom 🙂

 

Książki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.