Książka

Szwedzkie książki w Zakamarkach

Szwedzkie książki w Zakamarkach

Mamy dla Was kilka propozycji oryginalnych, szwedzkich książek dla starszych i młodszych od wydawnictwa Zakamarki :

„Pomelo i kształty”- Ramona Bădescu

Szwedzkie książki w Zakamarkach

Filozoficzne rozważania słonia Pomelo, mieszkającego pod dmuchawcem nie mają sobie równych. W otaczających przedmiotach dnia codziennego oraz prostych, podstawowych zjawiskach bohater rozpoznaje kształty zarówno oczywiste, jak i bardziej zaskakujące. Przedmioty mają nie tylko określony kształt, ale wywołują różne emocje, skojarzenia i uczucia. Zawsze oryginalne i kompletnie różne od tych, do których przywykliśmy. 

Oryginalny tekst i pomysłowe, humorystyczne ilustracje sprawiają, że książka może być intelektualno-estetyczną rozrywką tak dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci, rodziców czy dziadków.

„Albert i Mika” – Gunilla Bergström

Szwedzkie książki w Zakamarkach

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie na całym świecie a na ich podstawie powstało wiele spektakli teatralnych i filmów animowanych.

Fani Alberta wiedzą, że chłopiec ma już 7 lat. To uroczy, niezwykle pomysłowy, ciekawy świata rozrabiaka o wielkim i dobrym sercu i nieograniczonych złożach fantazji, w którym czytelnicy rozpoznają swoje zachowania i emocje.

Prosty i pełen humoru tekst zobrazowany zabawnymi ilustracjami, opowiada o tym, jak Albert świetnie bawi się i dogaduje z Miką, która w niczym nie przypomina przedstawicielki znienawidzonego rodu kilkuletnich dziewczynek!

„Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę” – Emma Adbåge

Szwedzkie książki w Zakamarkach

„Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę” Emmy Adbåge to oryginalne i udane połączenie nauki matematyki od podstaw z dobrą zabawą. Autorka proponuje rozmaite zabawy w liczenie, mierzenie, tworzenie kształtów, które pomogą dziecku przestawić się na bardziej analityczne i logiczne myślenie a wszystko to na świeżym powietrzu!

Oprócz rozdziałów z matematycznymi zabawami na każdą porę roku – w pojedynkę i w grupie – z wykorzystaniem tego, co można znaleźć podczas spaceru tj. np: szyszek, kamieni czy patyków, znajdziemy tu pomysłową prezentację liczb od 0 do 10, a także przystępne wyjaśnienie podstawowych działań matematycznych: dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia.

Książkę polecamy zarówno dzieciom, jak i nauczycielom oraz rodzicom. Każdy znajdzie tu wiele pomysłów przydatnych w planowaniu dnia i inspiracji do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu, niezależnie od aktualnej pory roku. Każde dziecko z pewnością będzie zachwycone swoim pierwszym „podręcznikiem” do matematyki.

„Sam w domu” – Lotta Olsson

Szwedzkie książki w Zakamarkach

„Kiedy orzesznica wybiera się na kurs z kretem Stellanem, mrówkojad czuje się opuszczony i samotny. Czy orzesznica nie mogłaby zostać w domu i zjeść z nim podwieczorku?…”

„Sam w domu” to pozycja pełna humoru, pozytywnych wartości i pomysłowości. To mądra, wartościowa opowieść o przyjaźni, potrzebie akceptacji, poczuciu osamotnienia i o tym, że czasem dobrze sobie popłakać i wcale nie jest to żaden wstyd.

Lektura idealna dla małego człowieka, dostosowana do jego potrzeb i rozwijająca zasób słownictwa. Niby prosta to historia, a jednak głęboka…