Książka

Przygody bobra Kastora

Przygody bobra Kastora

Czy znacie już Kastora niezwykle mądrego bobra?

Bóbr Kastor to pomysłowy i sympatyczny bohater nowej edukacyjnej serii książeczek skandynawskiego autora i ilustratora Larsa Klintinga, który wprowadza dzieci w świat prac domowych. Jest ciekawy świata, chętnie podejmuje się nowych aktywności i nic dla niego nie jest trudne.

W pierwszej części wszechstronnie utalentowany zwierzak uprawia fasolkę. Dokładnie zilustrowany proces uprawy fasolki oraz szczegółowe proste opisy mogą posłużyć dziecku do samodzielnego dbania o roślinę, zachęcić do uprawy i praktykowania cierpliwości oraz odpowiedzialności.

Przygody bobra Kastora
W kolejnej opowieści sympatyczny i rezolutny zwierzak przekazuje najpotrzebniejsze informacje i instrukcje dotyczące budowy skrzynki na narzędzia.  Poza dużymi ilustracjami znajdziemy tu także zrozumiałe, krótkie ale trafne i szczegółowe opisy ze specjalistycznym słownictwem poszerzającym zasób wiedzy maluchów.

Przygody bobra Kastora

W ostatnim tomie, kreatywny i zaradny Kastor podejmuje się przygotowania pysznego ciasta. W kuchni dzielnie asystuje mu ciągle głodny przyjaciel Maciuś. Wspólnie zagłębiają się w zakamarki kuchni, studiują przepisy babci i poznają proces przygotowywania ciasta według wskazówek.

Przygody bobra Kastora
Seria książek o bobrze Kastorze spodoba się zarówno maluchom, ponieważ nieskomplikowane przygody zabawnego zwierzaka zrozumieją już nawet dwulatki, jak i starszym dzieciom, które z niewielką pomocą rodziców mogą spróbować samodzielnie wykonać przedstawione na ilustracjach czynności.

Kreatywny zwierzak z pewnością sprawi, że Wasz maluch nie będzie się nudził!