Książka

Muchomor dla najmłodszych

Muchomor dla najmłodszych

Wydawnictwo Muchomor poleca dla najmłodszych:

„Jaki to miesiąc?” – Marcin Strzembosz

Muchomor dla najmłodszych
Idealna pozycja dla najmłodszych czytelników przeznaczona do rozmów na temat zmieniających się pór roku, nazw miesięcy i związanych z nimi świąt.

Dzięki kolorowym i szczegółowym ilustracjom dzieci poznają odmienność roku kalendarzowego, cechy charakterystyczne w pogodzie dla danej pory roku oraz polskie zwyczaje tj. topienie marzanny czy śmigus-dyngus.

Książka uczy analizy wzrokowej, kojarzenia, bogaci słownictwo i kształtuje zmysł obserwacji. Twarda oprawa z zaokrąglonymi rogami idealnie odpowiada ciekawskim rączkom i buźkom najmłodszych a kartonowe, sztywne strony, zniosą nawet najmniej elegancką lekturę.

„Alfabet polski” – Anna Skowrońska

Muchomor dla najmłodszych

W „Alfabecie polskim” znajdziemy pięćdziesiąt cztery różnorodne hasła opowiadające o Polsce dawnej i współczesnej, przedstawiające zwyczaje, postacie, wydarzenia i miejsca. Przeczytamy tu np. o Hymnie, Wawelu, Matce Boskiej Częstochowskiej, koziołku Matołku, Giewoncie, Drzwiach Gnieźnieńskich czy o Koperniku.

Wesołe, tradycyjne a zarazem nowoczesne ilustracje wraz z krótkimi, napisanymi przystępnym językiem tekstami przybliżają wiedzę o kulturze i historii kraju, łącząc podstawowe wiadomości z zabawnymi ciekawostkami.

To jedna z tych książek, którą polecamy bez względu na wiek.

„Kotek, który merdał ogonem” – Paweł Pawlak

Muchomor dla najmłodszych

Kolejna propozycja od wyd. Muchomor to zilustrowana przez Pawła Pawlaka historia o kocie Psocie i psie Kleksie, którzy wcale się nie przyjaźnią.

Książka uczy tolerancji, szacunku dla odmienności oraz różnic, przygotowuje najmłodszych do zmierzenia się z problemami jakie niesie ze sobą przebywanie w grupie szkolnej.

Warto wspomnieć także o ciekawej szacie graficznej. Poprzez kolaż z wycinanek, dość niespotykany zabieg w książkach dla najmłodszych, ilustracjom nadany został efekt trójwymiarowości. Twarda oprawa i grube strony to z pewnością dobra techniczna realizacja pozycji dla maluchów.

„Zwierzęta”, „Kolory” – Andrzej Owsiński

Muchomor dla najmłodszych

Dwie pozycje dla najmłodszych do nauki rozpoznawania zwierząt i kolorów z opartymi na wzorach ludowych wycinankami Andrzeja Owsińskiego.

To ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą wychowywać swoje pociechy w duchu sztuki od pierwszych dni.

Muchomor dla najmłodszych

„Interesy Pana Kota” – Gianni Rodari

Muchomor dla najmłodszych

„Interesy Pana Kota” to oryginalna, zabawna historyjka o inteligentnym i przedsiębiorczym kocie, który próbował się wzbogacić zakładając sklep i sprzedając myszy w puszkach.

To napisana przez włoskiego klasyka literatury dziecięcej książka dla nieco starszych dzieci, wyjaśniająca podstawowe zagadnienia związane z pomysłem na biznes, reklamą, promocją, podróbkami, personelem czy traktowaniem klientów.

Mnóstwo zabawy i śmiechu także dla rodziców.