Książka

Tashka – niebanalne propozycje czytelnicze

Tashka - niebanalne propozycje czytelnicze

Jeśli nie znacie jeszcze wydawnictwa TASHKA, które wydaje książki polskich autorów, propaguje mądre rodzicielstwo i zachęca do czytania – koniecznie przeczytajcie o ich propozycjach dla młodszych i starszych dzieci.

„Pan Pielucha. Na straży suchych majtek” – Ta Tatoi

Tashka - niebanalne propozycje czytelnicze

„Pan Pielucha. Na straży suchych majtek” to pełna humoru książka, która poprzez zabawne, edukacyjne i łatwo wpadające w ucho wersy wspiera maluchów w treningu czystości.

Dzięki dowcipnym i przystępnym sposobom literackim uczy maluchy pożegnania się z pieluchą po to, by przyczynić się do spełnienia marzeń sympatycznego Pana Pieluchy, który śni o wolności i zwiedzaniu świata.

Forma wydania – w tym przypadku twarda oprawa z zaokrąglonymi rogami idealnie odpowiada ciekawskim rączkom i buźkom a kartonowe, sztywne strony, zniosą nawet najmniej elegancką lekturę.

„Pan Pielucha” to ciekawa forma oswajania już najmłodszych urwisów z pożegnaniem z pieluchą.

„Rymowane cyferki” – Robert Romanowicz

Tashka - niebanalne propozycje czytelnicze

„Rymowane cyferki” to poza przykuwającymi uwagę i zapadającymi w pamięć ilustracjami, rymowane, króciutkie wierszyki z łatwością zapamiętywane przez młodego czytelnika.

Dwa rymowane wersy zaproponowane do każdej cyfry od 1 do 10, pobudzają wyobraźnię i tworzą groteskowy opis tego, co dzieje się na ilustracji. A dzieją się najdziwniejsze rzeczy!

Sześć słoików z górnej półki żartowało z muchy plujki. Trzy parówki ze słoika przeskoczyły do sputnika. Jeden mały taborecik miał na nodze brąz tupecik.

Masa nowych słów, rozumienie absurdu, myślenie abstrakcyjne oto właśnie „Rymowane cyferki”.

„Misza i Grisza idą do lasu – kalendarz” – Anna Stasiak

Tashka - niebanalne propozycje czytelnicze

Kolejna propozycja to pobudzająca dziecięcą wyobraźnię historia Miszy i Griszy wydana w formie kalendarza z kolorowym, tekturowym i trwałym pudełkiem pełnym niespodzianek.

Kalendarz rozwija kreatywność, uczy wrażliwości na przyrodę i pomaga w nauce liczenia. Pudełko zawiera wszystko co jest niezbędne do zabawy przez okrągły rok – drzewa, chmurki a nawet magiczny papierek z którego wyrasta roślina.

Mnóstwo zabawy w układanie historii, czytanie, sklejanie i tworzenie. Polecamy!

„Jedzenie, food, nurriture, comida” – Robert Romanowicz

Tashka - niebanalne propozycje czytelnicze

Wydawnictwo Tashka proponuje nam również bardzo oryginalną serię zgrabnych, idealnych dla małych rączek, kartonowych, mini słowników dla dzieci gdzie obok niebanalnych, szczegółowych ilustracji pojawiają się nazwy pokazanych na rysunkach elementów aż w 4 językach: polskim, angielskim, hiszpańskim i francuskim.

„Kuchnia łakomej pandy” – Moss Papers i Tashka

Tashka - niebanalne propozycje czytelnicze

Podobna zasadę spotkamy w pozycji pt: „Kuchnia łakomej pandy” gdzie w jednej chwili maluch styka się aż z trzema językami obcymi.

Bohaterami pastelowych obrazków są zwierzątka: panda, króliki, lis… Spotykamy ich w wielu apetycznych sytuacjach np. jak siedzą przy stole, przygotowują posiłki czy leżakują.

Tekstu jest tu niewiele – pojawia się on w postaci haseł, które opisują przedstawiane obrazami sytuacje. Ich rolą jest sygnalizowanie tematów, zachęcanie do rozmów i opowiadania.

Takie książki to bardzo przyjemny pomysł na prezent w multikulturowym i wielojęzycznym świecie.

„Mali opowiadacze” – Robert Romanowicz

Tashka - niebanalne propozycje czytelnicze

„Mali opowiadacze” to dziesięć kolorowych, zaskakujących małego czytelnika ilustracji – portretów zwierząt lub dziwnych stworów opisanych za pomocą trzech krótkich początków zdań, które dokończyć mają dzieci.

Ideą książki jest pobudzenie wyobraźni, nauka głośnego artykułowania własnych myśli, budowania zdań i wreszcie niełatwej sztuki opowiadania. Ważne, by w trakcie lektury maluchowi towarzyszył uważny i cierpliwy słuchacz, który z zaciekawieniem słuchał będzie nieprawdopodobnych historii.

„Ziuzia i coś niezwykłego” – Robert Romanowicz

Tashka - niebanalne propozycje czytelnicze

Przygody Ziuzi to pozycja dla nieco starszych dzieci. Barwna i pomysłowa bohaterka ma masę szalonych pomysłów i nawet zwyczajne, codzienne czynności potrafi przemienić w coś absolutnie wyjątkowego.

Dziewczynka jest z natury dość oryginalna – ma jedno oko szare i jedno zielone i wymyśla własne teorie na temat tego jak działa świat oraz … np. pępek. Jej zdaniem, pępek służy do generowania szalonych pomysłów 🙂

Jeśli chcecie się dowiedzieć jakie jest zdanie Ziuzi na wiele innych ważnych tematów to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję!