Książka

Zakamarki dla malucha

Zakamarki dla malucha

Propozycje wydawnictwa Zakamarki dla najmłodszych:

„Mały, mały smyk”, „Auto robi brum”, „Sweter włóż i już”, „Bardzo wielki nos” – Lotta Olsson

Bardzo wielki nos

Co wokoło to najnowsza seria kartonowych książeczek dla najmłodszych od wydawnictwa Zakamarki, w której ukazały się cztery tytuły.

„Mały, mały smyk” to zapis jednego dnia z życia malucha. Małego smyka spotykamy w piżamce rano, towarzyszymy mu w zabawach i aktywnościach podczas dnia, by w takim samym stroju pożegnać się z nim, kończąc lekturę.

„Bardzo wielki nos” to historia zbudowana na opozycji duże-małe. Książeczka jest idealna dla maluchów ciekawych swojego ciała i zaczynających nazywać jego poszczególne części.

Mały, mały smyk

„Auto robi brum” to pozycja dźwiękonaśladowcza. Najmłodsi wraz z rodzicami bawią się w naśladowanie dźwięków wydawanych przez zwierzęta i przedmioty. To wesoła pozycja do wspólnego oglądania, czytania i zabawy w odgadywanie odgłosów.

„Sweter włóż” to tom, który oswaja trudną sztukę ubierania się. Krok po kroku pokazuje jak można założyć sweter czy skarpetę.

Każda z pozycji posiada grube, tekturowe karty oraz zaokrąglone i bezpieczne rogi co jest szczególnie istotne dla małych rączek i samodzielnej lektury.

Polecamy już od pierwszego roku życia!

„O zimie” – Görel Kristina Näslund

Zakamarki dla malucha

„O zimie” to książeczka edukacyjna bez akcji ani morału. To tekst o zimie, o związanych z nią przyjemnościach i zachodzących w przyrodzie zjawiskach.

Maluchy dowiadują się, że śnieg pada, że mróz maluje szyby, że bałwany lepimy, że na sankach jeździmy, że orzełki na śniegu robimy…

Dodatkowo, przepiękne zimowe ilustracje sprawiają, że na pewno spodoba się każdemu przedszkolakowi spragnionemu śniegu!

„Babo chce” – Eva Susso

Zakamarki dla malucha

To już trzecia pełna dźwięków i obrazów książka o wesołej rodzince.

Krótka, pełna kolorów i dźwięków historia o muzykalnej rodzinie, napisana dużą czcionką i prostymi zdaniami z wyraźnymi obrazkami i wyrazami dźwiękonaśladowczymi, które zachęcają dziecko do zabawy i powtarzania.

Choć niewiele jest tu do czytania to zabawy nie zabraknie dla nikogo!

„Gdzie idziemy?” – Anna-Clara Tidholm

Zakamarki dla malucha

Tup, tup, tup! Gdzie idziemy? Wędrujemy poprzez drogi wąskie, kręte, długie i co chwila przystajemy by popatrzeć na otaczający nas, niezwykle ciekawy świat.

To pozycja szczególnie polecana dla małych czytelników, które dopiero zaczynają przygodę z literaturą ponieważ znaleźć można tutaj konkretne, proste i logiczne a jednocześnie barwne pomysły o tym gdzie bywają maluchy.