Książka

Książki dla ciekawskich maluchów

Proponujemy Wam dzisiaj kilka pozycji Wydawnictwa Media Rodzina, które pomagają odnaleźć odpowiedzi na trudne pytania i rozwiewają wiele wątpliwości w życiu małego czytelnika.

„Mądra Mysz” – Liane Schneider

To edukacyjna seria książeczek dla dzieci przedstawiająca perypetie Zuzi, rezolutnej dziewczynki, która towarzyszy maluchom w ważnych w ich życiu momentach, takich jak pierwszy dzień w przedszkolu, narodziny rodzeństwa, Święta Bożego Narodzenia, jazda na rowerze czy pierwsza wizyta u lekarza, fryzjera i dentysty.

Dzięki Zuzi dzieci mają szansę wcześniej oswoić się z nieznanymi sytuacjami. Poznają sposoby radzenia sobie z emocjami oraz uczą się rozwiązywania problemów w pewnych okolicznościach, czasem  dramatycznych, które mogą się pojawić w ich życiu.

Problemy Zuzi to problemy wszystkich dzieci dlatego też kolekcja uwielbiana jest zarówno przez dziewczynki, jak i chłopców.

Oto nasze ulubione przygody, które znamy już niemalże na pamięć 🙂

„Spacerkiem przez rok” – Małgorzata Strzałkowska

Każda pora roku ma swoje zapachy i kolory. Jak je przybliżyć małym czytelnikom? Proponujemy Wam spacer poprzez wierszowane, krótkie, przyjemne w odbiorze i rymowane opowieści o zmieniającej się przyrodzie, porach roku i kolejnych miesiącach -Małgorzaty Strzałkowskiej.

Krok po kroku wraz z autorką „zwiedzamy” cały rok, zachwycając się przy tym wieloma zjawiskami charakterystycznymi dla wszystkich pór roku – wiosny, lata, jesieni i zimy.

Warto wspomnieć, że wierszyki zostały dopełnione uroczo barwnymi ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej, które odzwierciedlają w pełni wszystko to, co dzieje się na łonie natury przez cały rok.

„Kastor szyje” – Lars Klinting

Bóbr Kastor to pomysłowy i sympatyczny bohater edukacyjnej serii książeczek skandynawskiego autora i ilustratora Larsa Klintinga, który wprowadza dzieci w świat prac domowych. Jest ciekawy świata, chętnie podejmuje się nowych aktywności i nic dla niego nie jest trudne.

Seria książek o bobrze Kastorze spodoba się zarówno maluchom, ponieważ nieskomplikowane przygody zabawnego zwierzaka zrozumieją już nawet dwulatki, jak i starszym dzieciom, które z niewielką pomocą rodziców mogą spróbować samodzielnie wykonać przedstawione na ilustracjach czynności.
Tym razem Kastor szyje. Najpierw pierze, prasuje, fastryguje, wycina, aż w końcu chwyta za igłę i nitkę. Jak myślicie, co takiego uszył? Sprawdźcie koniecznie!

„Mysi domek. Sam i Julia w lunaparku” – Karina Schaapman

 

To kolejna odsłona Mysiego Domku. Tym razem bohaterowie Sam i Julia wybierają się do lunaparku by sprawdzić jakie atrakcje na nich czekają. A jest ich całe mnóstwo:  kram z piłeczkami, tor z samochodzikami, karuzela, tunel strachów, gigantyczna kolejka górska i wiele innych. Jest tylko jeden mały problem… Jaki? Sprawdźcie koniecznie!

Sam i Julia w lunaparku to pozycja, która zachwyca krótkimi opowiadaniami ale przede wszystkim wykonanymi z dbałością o każdy szczegół zdjęciami. Na szatę graficzną składają się fotografie bez zbędnej fikcji.

Książkę polecamy wszystkim, bez ograniczeń wiekowych!