Książka

Klasyka w wydaniu Manueli Adreani

Kto z nas nie zna Małego Księcia? Poetyckiej historii o małym złotowłosym chłopcu, który zamieszkiwał planetę niewiele większą od samego siebie? Baśni filozoficznej o miłości, przyjaźni i odpowiedzialności, przetłumaczonej na 270 języków i wydawanej od 1943 roku w milionach egzemplarzy na całym świecie?

Kto z nas nie zna magicznej podróży Alicji, która trafia do niezwykłej krainy, gdzie obowiązują szczególne prawa i w której wszystko może się zdarzyć?

I w końcu, kto z nas nie zna Pinokia? Drewnianego pajacyka, który stał się chłopcem i od lat wzrusza i pokazuje dzieciom na całym świecie jak dzięki dobremu sercu oraz wytrwałości mogą spełnić najśmielsze pragnienia?

No właśnie…

Dzisiaj więc pominiemy fabuły wszystkich trzech historii, które z pewnością zna każdy, po to by pozachwycać się wysokiej jakości, nietuzinkowym i magicznym wydaniem książek dystrybuowanym przez Wydawnictwo Olesiejuk.

Klasyka w wydaniu Manueli Adreani

Począwszy od wielkiego formatu (30 x 40 cm), twardej oprawy wypełnionej gąbką, poprzez wysokiej jakości gruby papier i dużą ilość stron, aż po niezrównanie piękne, artystyczne ilustracje Manueli Adreani, oddające magię i liryzm ponadczasowych opowieści.

Uhonorowana wieloma nagrodami, włoska ilustratorka w niezwykły sposób wykreowała światy, w których żyje Mały Książę, Alicja czy Pinokio. Subtelne, malownicze, melancholijne i idealnie wpasowujące się w klimat baśni ilustracje nadają powagi i sprawiają, że publikacje przypominają raczej album z malarstwem niż książkę.

To pozycje wielkiego formatu (dosłownie i w przenośni), prawdziwe perełki w biblioteczce dzieci i dorosłych, na które można by patrzeć godzinami.

Szczególnie polecamy!

Klasyka w wydaniu Manueli Adreani