Książka

Klasyka poezji dla najmłodszych

Klasyka pozycji dla najmłodszych od wydawnictwa Wilga:

„Czekoladki dla sąsiadki” – Dorota Gellner

„Czekoladki dla sąsiadki” to zabawny, pełen humoru zbiór wierszyków i rymowanek Doroty Gellner, autorki wielu książek dla dzieci, słuchowisk radiowych, programów telewizyjnych i tekstów piosenek, które spodobają się młodszym i starszym czytelnikom.

Zaskakujące puenty, ciekawe rymy, niesamowite historie, oryginalne i nietuzinkowe ilustracje, które dopełniają całości nie pozwolą się nudzić ani przez chwilę.

Jednym słowem – klasyka, której nie może zabraknąć w domowej biblioteczce.

„Duszki, stworki i potworki” – Dorota Gellner

„Duszki, stworki i potworki” to kolejna książeczka ze Złotej Serii wydawnictwa Wilga.

Kierowane do najmłodszych czytelników „potworne” opowiadania z jednej strony pokazują, że duchy i stwory są dziełem dziecięcej wyobraźni, dlatego nie warto się ich bać. Z drugiej natomiast – występujący w historiach bohaterowie stanowią uosobienie pewnych negatywnych ludzkich cech. Przypisywanie potworom wad takich jak bałaganiarstwo czy grymaszenie przy jedzeniu sprawia, że najmłodsi czytelnicy odstępują od tych, źle kojarzących się nawyków.

Publikacja Doroty Gellner opatrzona jest przepięknymi ilustracjami Macieja Szymanowicza. Rysunki są duże, utrzymane w pełnym kolorze i z zaskakującą dbałością o szczegóły ukazują opisywane przez autorkę wydarzenia rozpromieniając buzie naszych maluchów.

„Domy” – Ellis Carson

„Domy” to pięknie wydana, utrzymana w stonowanej kolorystyce, dużego formatu książka obrazkowa autorstwa ilustratorki Carson Ellis.

Razem z nią wyruszamy w wędrówkę po wielu zakątkach świata i poznajemy różne rodzaje domów: dom na drzewie, pałac, mieszkanie, wigwam. Domem może być także chatka na wsi lub mieszkanie w mieście. Mieszkać można nawet w bucie albo na walizkach.

Jednozdaniowy tekst na każdej stronie powoduje, że „Domy” są bardziej do oglądania niż do czytania. Idealnym dopełnieniem obrazu jest wspólne śledzenie ilustracji z dorosłym, porównywanie, szukanie detali, przyglądanie się różnym elementom domów czy rozmowa.

To wartościowa pozycja nie tylko dla najmłodszych.

„Wiersze dla dzieci”  – Julian Tuwim

„Wiersze dla dzieci” Juliana Tuwima to niewątpliwie jeden z najlepszych wyborów poezji dla dzieci. W tym niezwykle starannie wydanym zbiorze znajdują się utwory znane i uwielbiane przez każde pokolenie: Słoń Trąbalski, Spóźniony słowik, Rzepka, Okulary, Idzie Grześ, Ptasie radio, Dyzio marzyciel, Zosia Samosia oraz Lokomotywa.

Ogromnym atutem książki są ilustracje stworzone przez wybitnego grafika Macieja Szymanowicza, które pobudzają wyobraźnię najmłodszych dzieci.

Dodatkowo, długość wierszyków została tak wyselekcjonowana, że stanowią one idealny wybór jako czytanka przed snem lub krótką drzemką. Nie za długie, nie za krótkie z pewnością umilą czas całej rodzinie.