Książka

Dzieci filozofują w Zakamarkach

„Życie, co to takiego?” , „Dobro i zło, co to takiego?” –  Oscar Brenifier

Dzieci filozofują w Zakamarkach

Dzieci uwielbiają zdobywać wiedzę, dlatego zadają sto pytań na minutę. Często są to pytania natury filozoficznej, na które rodzice nie wiedzą w jaki sposób odpowiedzieć.
Dzieci filozofują to seria książek skonstruowana w formie rozmowy dzieci i dorosłych na którą składa się 5 części: „Uczucia – co to takiego?”, „Życie – co to takiego?”, „Ja – co to takiego?”, „Dobro i zło – co to takiego?” oraz „Piękno i sztuka, co to takiego?”

Dzieci filozofują w Zakamarkach

Każdy tom stawia na kreatywność, pomysłowość oraz niestereotypowość. Pozycje zawierają ważne pytania i możliwe odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Książki te otwierają drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość. Są znakomitym pretekstem do rozmów o rzeczach ważnych. Seria ta może odegrać również istotną rolę w kształtowaniu się relacji rodzic. Polecamy!

„Pomelo i przeciwieństwa” – Ramona Bădescu

Dzieci filozofują w Zakamarkach

Filozoficzne rozważania słonia Pomelo, mieszkającego pod dmuchawcem nie mają sobie równych. W otaczających przedmiotach dnia codziennego oraz prostych, podstawowych zjawiskach bohater rozpoznaje przeciwieństwa zarówno oczywiste, jak i bardziej zaskakujące. Przedmioty mają nie tylko określony stan ale wywołują różne emocje, skojarzenia i uczucia. Zawsze oryginalne i kompletnie różne od tych, do których przywykliśmy.

Oryginalny tekst i pomysłowe, humorystyczne ilustracje sprawiają, że książka może być intelektualno-estetyczną rozrywką tak dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci, rodziców czy dziadków.

„Prezent dla Cebulki” – Frida Nilsson

Dzieci filozofują w Zakamarkach

Mimo, że do Świąt pozostało jeszcze trochę czasu to „Prezent dla Cebulki” jest obowiązkową adwentową lekturą dla rodziców i dzieci.
To wzruszająca opowieść opowiadająca w 25 rozdziałach o marzeniach, które nie zawsze mogą się spełnić. To piękna, wciągająca, mądra, współczesna, staroświecka i ciepła historia o tym, co tak naprawdę jest ważne w Święta i w życiu. Dotyka odczuć małego i dużego człowieka, pokazuje wiele emocji takich jak tęsknota, wstyd, smutek czy przyjaźń.

Nie zapomnijcie o tej pozycji przed Świętami!