Książka

Dla małych czytelników

Dla małych czytelników

Wydawnictwo Olesiejuk poleca dla najmłodszych:

„Atlas smaku” – Giulia Malerba

Dla małych czytelników

To pięknie ilustrowana, dużego formatu pozycja wprowadzająca najmłodszych czytelników w podróż po magicznej krainie potraw i ich składników, roślin i zwierząt, które stanowią przysmaki w różnych częściach świata: w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie, Azji, Afryce oraz Australii i Oceanii.

Każdy rozdział otwiera szczegółowa, przyciągająca wzrok maluchów mapa polityczna, na której pokazane są najbardziej typowe produkty. Kolejne strony dotyczą kilku wybranych państw gdzie opisane zostały najbardziej charakterystyczne potrawy, historie i ciekawostki związane z miejscowymi przysmakami. Wydanie książki sprawia, że jest ona idealnym pomysłem na prezent.

„Wielka księga kolorów” – Anna Wiśniewska

Dla małych czytelników

Jeśli Wasze dzieci uwielbiają zabawy plastyczne w krainie barw to jest to książka właśnie dla nich. Wielka księga kolorów wprowadza dzieci w świat barw. Mówi o tym, jak tworzyć nowe kolory, mieszając podstawowe. Opowiada o palecie barw i znaczeniu kolorów.

Pięknie i solidnie wydana pozycja, idealna dla czytelników w każdym wieku. Mamy w niej również biel i czerń czyli coś idealnego na początek także dla niemowlaka.

„Nasz świat. Pytanie i odpowiedzi” – Katie Daynes

Dla małych czytelników

Kiedy powstał wszechświat? Gdzie nocą znika słońce? Co sprawia, że wieje wiatr? Ile jest ludzi/państw na świecie? Które zwierzęta żyją w miastach? Dlaczego niebo jest niebieskie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w kartonowej książce z ponad 60 okienkami oraz dużą rozkładaną mapą.

Młodzi czytelnicy znajdą tu odpowiedzi na pytania, które mogą zadać, obserwując otaczający ich świat. Ilustracje często przyciągają najpierw, a potem zagadnienia trudne do zrozumienia. Taki świat fascynuje, ciekawi, zachęca do odkrywania. A jeśli dziecko potrafi czytać, samo może zgłębiać tajemnice, utrwalać to, co już zna, zachwycać się ogromem świata i tego, co się na nim znajduje.

„Mały podróżnik”

Dla małych czytelników

To jedna z pozycji z serii dźwiękowych książek, dzięki której mali czytelnicy zanurkują w morskich głębinach, dowiedzą się, kto mieszka w tropikalnej dżungli, staną na najwyższym ziemskim szczycie i odkryją niektóre z sekretów naszej planety.

Wędrując z podróżnikiem Kacprem, odpowiedzą też na wiele pytań i dzięki dźwiękowemu długopisowi sprawdzą czy ich odpowiedzi są prawidłowe.

Mamy tu aż 100 pytań i odpowiedzi na tematy związane z podróżami. Pytania są ciekawie skonstruowane, wymagają od dziecka zastanowienia i kojarzenia. Polecamy!