Książka

Co wypanda, a co nie

Co wypanda, a co nie

Przedstawiam Wam dzisiaj nasze nowe odkrycie: „Co wypanda, a co nie wypanda” – savoir vivre dla małych urwisów.

To pełna humoru, rymowana książka autorstwa Oli Cieślak, która poprzez zabawne, edukacyjne i łatwo wpadające w ucho wierszyki wyjaśnia proste zasady stosownego zachowania się w różnych życiowych sytuacjach: przy stole, na salonach, w łazience, podczas rozmowy.

Psotna, tytułowa panda w dowcipny i przystępny sposób uczy maluchy podstawowych zasad dobrego wychowania.

Autorka nie tylko poprzez śmieszne rymowanki próbuje oswoić dzieci z pakietem norm i zachowań życia społecznego. Uwagę przyciągają także proste, kolorowe i dosadne ilustracje utrzymane w konwencji dziecięcego bazgrołu wykonanego kredką, ołówkiem, flamastrem i farbą wodną.

Przyznaję, że przy pierwszym spotkaniu z książką, ogromna i przesadnie kolorowa czcionka sprawiała mi trudności w lekturze, teraz widzę, że to kwestia przyzwyczajenia.

Co wypanda, a co nie

To, co istotne w publikacjach dla najmłodszych to również forma wydania. W tym przypadku twarda oprawa z zaokrąglonymi rogami idealnie odpowiada ciekawskim rączkom i buźkom a kartonowe, sztywne strony, zniosą nawet najmniej elegancką lekturę.

„Co wypanda, a co nie wypanda” to ciekawa forma oswajania już nawet najmłodszych urwisów z zasadami savoir vivru, bo na dobre wychowanie nigdy nie jest za wcześnie.

To pozycja, którą na półce mieć wypanda.

Co wypanda, a co nie