Książka

Co czytać jesienią?

Kilka mądrych i wartościowych pozycji niezbędnych w jesiennej biblioteczce malucha od wydawnictwa Nasza Księgarnia:

„Rok w Krainie Czarów” – Maciej Szymanowicz

Witajcie w niezwykłej krainie! Bohaterami 12 kartkowej opowieści są postacie z bajek. Zaprzyjaźnimy się z Czerwonym Kapturkiem, Wielkoludem, Wróżką Kwiatuszką, Koniorożcem, Trąbkopotamem i Mniamopotamem, Hrabią de von Sal, Śniącą Królewną czy Smoczydłem.

Zobaczymy Krainę Czarów w dwunastu odsłonach. Wiele się tu dzieje i z pewnością nie można się nudzić!

„Rok w Krainie Czarów” można oglądać bez przerwy. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.

Warto wspomnieć także o solidnym i pięknym wydaniu dostosowanym do małych rączek. Duży format i grube, tekturowe strony pozwalają na łatwe oglądanie i gwarantują, że książka wiele przetrwa.

„Mamo, nie mogę zasnąć” – Inês Castel-Branco

Dzieci zupełnie inaczej odbierają emocje, przeżywają sytuacje, obawiają się wielu spraw, które dla osób dorosłych nie stanowią większego problemu. Jak pomóc maluchom przezwyciężyć stresujące dla nich wydarzenia, oswoić z codziennością i uspokoić przed zaśnięciem?

“Mamo, nie mogę zasnąć” to idealna książka, która pomoże w odpowiedzi na te pytania. Opowiada o tym, w jaki sposób za pomocą ćwiczeń wyciszyć i odprężyć dziecko przed snem. Zawiera opisy różnych technik oddechowych i lekkich ćwiczeń fizycznych sprzyjających uspokojeniu. Polecamy nie tylko dla najmłodszych!

„Mały atlas ptaków” – Paweł Pawlak, Ewa Kozyra-Pawlak

Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków to idealna pozycja dla młodszych i starszych czytelników.

Autorzy w prosty i nieskomplikowany sposób przekazują wiedzę na temat gatunków ptaków takich jak: kopciuszek, szpak, sikora, słowik rdzawy, sroka, wilga, kos, dzięcioł zielony, pokrzewki, dudek, dzwoniec, szczygieł, makolągwa, sójka, raniuszek, mazurek, rudzik, kowalik, grubodziób czy zięba.

Mali ornitolodzy nie znajdą tutaj rozbudowanej wiedzy encyklopedycznej a szereg wierszowanych tekstów pełnych humoru oraz masę ilustracji w zachwycających akwarelach i obrazkach z kolorowych szmatek.

Warto wspomnieć także o solidnym i pięknym wydaniu dostosowanym do małych rączek. Nie mały format i grube, tekturowe strony pozwalają na łatwe oglądanie i gwarantują, że książka wiele przetrwa.

„Miś Uszatek” – Czesław Janczarski

Misia Uszatka znają chyba wszyscy. Jego przygody od lat bawią i wzruszają dzieci na całym świecie.

Uszatek w 2017 roku obchodzi 60 urodziny. Z tej okazji Nasza Księgarnia proponuje nam  specjalne wydanie przygód mądrego misia, zawierające zabawne i wzruszające opowiadania z przepięknymi kolorowymi ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego, laureata prestiżowej międzynarodowej nagrody – Złotego Medalu im. H.Ch. Andersena.

Zebrane w książce opowiadania są krótkie, ciekawe, zabawne i co najważniejsze przekazujące dzieciom ważne wartości, pokazujące co to znaczy przyjaźń i szczerość. Polecamy nie tylko dla maluchów!

„Agnieszka Osiecka dzieciom” – Agnieszka Osiecka

W tej pozycji zawarte zostały wszystkie utwory, które Agnieszka Osiecka stworzyła dla dzieci.

Tom, w którym zebrano cztery dłuższe opowieści – „Dzień dobry, Eugeniuszu”; „Dixie”; „Wzór na diabelski ogon” i „Ptakowiec” oraz cztery formy krótsze, wierszowane, wzbogacony został o niepowtarzalne ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej oddające idealnie nastrój opowiadań.

Nasz maluszek wydaje się być jeszcze nieco za mały na tę pozycję ale jestem przekonana, że różnorodność wątków i bohaterów już wkrótce zachwyci wszystkich 🙂