Inspiracje, Zabawa

Zagrajmy razem!

Gry planszowe to idealna rozrywka dla całej rodziny! Odpowiednio wybrane potrafią uczyć spostrzegawczości, refleksu i logiki. Rozwijają wyobraźnię maluchów, zwiększają zasób słownictwa i pokazują, czym są konsekwencje własnych wyborów. Pokażemy Wam dzisiaj nasze ulubione pozycje wydawnictwa Rebel.

Dobble Plaża

Kto pierwszy zauważy jeden wspólny symbol na dwóch kartach?

Dobble to gra znana zapewne większości z Was. Tym razem doczekała się także wersji plażowej dla dzieci od lat czterech. Dobble Plaża to 30 kart, na których znajdziemy po 6 symboli związanych z wakacjami nad morzem. Na 2 dowolnych kartach zawsze znajduje się dokładnie 1 wspólny symbol.

Gra ma kilka wariantów, ale celem każdego jest jak najszybsze znalezienie symbolu, który łączy dwie karty. Element wspólny jest zawsze tylko jeden, ale często bardzo trudno jest zauważyć go wśród innych wzorów.

To idealna towarzyska gra rozwijająca refleks i spostrzegawczość! Dzięki plażowemu wydaniu tzn. wodoodpornym, dobrze zabezpieczonym kartom możemy zabrać ją na piknik, wakacje czy wypad do parku. Świetna zabawa gwarantowana!

Skaczące jajeczka

Skaczące jajeczka to ruchowa gra towarzyska dla całej rodziny. Tutaj liczy się koordynacja i szybkość a czasem wcale nie jest łatwo połączyć te dwie czynności ze sobą.

Zasady gry są nieskomplikowane i zrozumiałe nawet dla mniej doświadczonych graczy.  Zaczyna najmłodszy uczestnik rzucając czerwoną kością akcji, po czym wszyscy gracze starają się jak najszybciej wykonać czynność, która właśnie została wylosowana. Osoba, która zrobi to jako pierwsza wygrywa pojedynek i rzuca białą kością z częściami ciała, które wskazują w którym miejscu należy umieścić jajko. Gra kończy się, gdy któryś z uczestników zdobędzie pięć jajek lub w zabraknie ich w pojemniku.

Mimo tego, że gra rekomendowana jest dla dzieci od lat 7 to bez problemu gramy w nią z naszym czterolatkiem.

Żeby zwyciężyć należy wykazać się zręcznością, szybkością i zwinnością. Każda rozgrywka jest inna, nie da się niczego zaplanować a umieszczanie jajek jednocześnie w zgięciu łokcia, między kolanami, pod brodą czy pod pachą okazuje się niełatwym zadaniem także dla dorosłych!

Koncept Kids – zwierzaki

Kolejna nasza propozycja to oparta na współpracy gra skojarzeniowa, która stanowi świetne wprowadzenie do kalamburów dla najmłodszych dzieci już od 4 roku życia.

Koncept Kids to gra z prostymi zasadami oraz genialną grafiką zachęcającą dzieci do udziału w zabawie. Dużą zaletą jest możliwość modyfikowania poziomu trudności, dzięki czemu możemy dopasować zabawę do odpowiedniego wieku maluchów.

Zabawę zaczyna najstarszy gracz, który odkrywa pierwszą kartę i umieszcza ją na plastikowej podstawce w sposób niewidoczny dla rywali. Jego zadanie polega na zaznaczeniu odpowiedniej grafiki znajdującej się na planszy za pomocą plastikowych ramek, co będzie stanowiło podpowiedź dla zgadujących graczy. Celem pozostałych zawodników jest odgadnięcie hasła czyli zwierzaka znajdującego się na obrazku.

Brzmi banalnie? Nic bardziej mylnego! Wbrew pozorom zabawa wcale nie jest taka prosta i czasami trzeba się sporo nagłówkować, by odgadnąć prawidłowe hasło.

Koncept Kids to świetna propozycja, która uczy logicznego myślenia, rozwija spostrzegawczość oraz wzmaga cierpliwość. Polecamy wszystkim, dla których ważna jest praca w grupie oraz budowanie relacji.

Cortex 2

Cortex 2 to szybka i wesoła gra dla nieco starszych zawodników, podczas której wzmacniamy swój umysł, pamięć, refleks oraz logiczne myślenie.

Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy odwracając górną kartę ze stosu i kładąc ją tak, by wszyscy mogli odczytać jej treść. Jeśli któryś z współzawodników stwierdzi, że zna odpowiedź, natychmiast zakrywa kartę dłonią i wykrzykuje odpowiedź. Następnie sprawdzamy czy gracz miał rację i albo otrzyma kartę albo rozpoczynamy nową rundę bez osoby, która pomyliła się w odpowiedzi.

To świetna zabawa, która w łatwy i przyjemny sposób pomaga rozwijać różne funkcje ludzkiego mózgu. Gra wymaga myślenia, ale nie męczy, dlatego jest idealną propozycją na rodzinne i przyjacielskie rozgrywki.