Inspiracje, Podróże, Zabawa

Weekendowa rozrywka z dzieckiem

Dzielimy się z Wami dzisiaj naszą propozycją aktywnego spędzenia wolnego weekendu z dziećmi poza miastem.

Wybraliśmy się z naszym maluchem do Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego i miejscowości Zagnańsk gdzie mieści się Kompleks Świętokrzyska Polana oraz ośrodek wypoczynkowy Polanica.

Zagnańsk Okolica Kompleks Świętokrzyska Polana

Przepiękna, spokojna okolica i otoczenie Gór Świetokrzyskich pozwalają cieszyć się czystym powietrzem i bliskością natury a sam Kompleks to masa atrakcji dla młodszych i starszych. Nie nudziliśmy się ani przez chwilę!

Zagnańsk Okolica Kompleks Świętokrzyska Polana

Nasz pobyt rozpoczeliśmy od wizyty w Akwariach Oceanika. To miejsce idealne i obowiązkowe dla każdego miłośnika podwodnego życia.

Oceanika

Znajdziemy tu zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, którym odtworzono warunki, w jakich występują w swoim naturalnym środowisku. Koniec zwiedzania zakonczylismy karmieniem ryb, ktore okazało się mocno ekscytującym przezyciem dla naszego malucha.

Kolejny przystanek to Park Miniatur pozwalający lepiej poznać historię regionu Ziemi Świętokrzyskiej.

Park Miniatur

Rozciąga się on na ogromnej powierzchni i gromadzi wyjątkowe zbiory – kopie najważniejszych 20 obiektów regionu. Znajdziemy tu budynki sakralne, dawne warownie, budynki obronne i przemysłowe zabytki.

Park Miniatur

Dodatkową atrakcją jest e-przewodnik, z ktorego korzystamy podczas wycieczki poznając historię wszystkich obiektów w trzech wersjach: dla najmłodszych, dla młodzieży i dla dorosłych.

Park Miniatur

Brzozowa Zagroda to kolejny punkt na mapie Świętokrzyskiej Polany. To mini zoo, w którym mieszkają puszyste króliki, świnki, owce miniaturki i paw albinos.

Brzozowa Zagroda

Myślicie, że to koniec atrakcji? Najlepsza rozrywka dla dzieci właśnie przed Wami – Kraina Zabawy.

To plac zabaw z wielkimi dmuchańcami z podwodnej krainy i karuzelą także dla maluchów już od 3 lat. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Są wielkie zjeżdżalnie, ruchomy statek, olbrzymie kule i kilka mniejszych dmuchanych obiektów dla najmłodszych.

Poza tym w specjalnym basenie można popływać kolorowymi łódeczkami, skorzystać z najwyższego w Polsce 8-metrowego eurobungee a dla nieco starszych dzieci czeka park linowy z dwoma trasami o różnej trudności.

Park linowy z dwoma trasami o różnej trudności

Atrakcji jest tutaj co niemiara! Każdy znajdzie dla siebie coś miłego. Teren Kompleksu Świętokrzyska Polana jest ogromny, zadbany, przyjazny i bezpieczny dla dzieci.

Miejsce zapewnia nie tylko wiele rozrywek, ale również daje możliwość noclegu w ośrodeku wypoczynkowy lub w wolnostojących domkach.

Mamy też niespodziankę! Kompleks Świetokrzyska Polana ufundował dla Was 3 jednoosobowe zaproszenia do Parku Miniatur oraz Oceaniki.

Wystarczy pod opublikowanym postem na naszym Facebooku krótko napisać dlaczego chcielibyście wybrać się do Świętokrzyskiej Polany. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 13.08.2017!

Powodzenia!