Inspiracje, Podróże

Wakacje z dziećmi na Mazurach

Tegoroczny, pierwszy  i bardzo udany wspólny wakacyjny wyjazd już za nami.  Długo zastanawialiśmy się jakie miejsce wybrać aby każdy był zadowolony. My szukaliśmy ciszy, spokoju, pysznego domowego jedzenia, spacerów po lesie i pięknych wschodów słońca najlepiej nad jeziorem a nasz maluch potrzebował przede wszystkim basenu :), swobody i bezpiecznego kontaktu z naturą.

I tak trafiliśmy nad urocze jezioro Orzyc do Ośrodka Zalesie Mazury Active Spa, które było dla nas idealnym miejscem do rodzinnego, komfortowego wypoczynku na Warmii i Mazurach.

Wstawaliśmy o 4:00 żeby znaleźć idealne miejsce na wschód słońca (no może nie wszyscy:), ciesząc się bliskością lasów i czystym powietrzem przespacerowaliśmy wiele kilometrów w poszukiwaniu bobrów a nasz maluch od samego rana do późnych godzin wieczornych korzystał ze wszystkich przygotowanych dla dzieci atrakcji.

Zalesie Mazury to rodzinny kompleks wypoczynkowy nad malowniczym jeziorem Orzyc Wielki. Położony jest na uboczu, w czystej ekologicznej strefie z prywatną plażą w lesie sosnowo-świerkowym.

To idealne miejsce do wypoczynku dla młodszych i starszych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Zalesie spodoba się zarówno osobom lubiącym spędzać czas wędrując po mazurskich szlakach z lornetką i aparatem w ręku oraz tym, którzy wolą relaksować się przemierzając bezkresne zielone przestrzenie na rowerze, leżeć na plaży, czytać książki na leżaku czy pływać kajakiem. Przede wszystkim jednak to najlepsze miejsce dla rodzin z dziećmi.

Najmłodsi goście całe dnie spędzają obcując z przyrodą na prywatnej plaży z ogromną zjeżdżalnią wodną i boiskiem do siatkówki oraz w klimatycznych, zielonych ogrodach z kilkoma placami zabaw dostosowanymi do różnego wieku dzieci. Skaczą na trampolinie, jeżdżą na rowerach, budują zamki z piasku i bawią się w berka.

Maluchy zaprzyjaźniają się ze zwierzakami i wspólnie karmią kozy, osiołka i kucyki w Mini Zoo. Panuje tu bardzo rodzinna atmosfera!

Kiedy pogoda nie sprzyja lub po prostu czujemy się już wystarczająco dotlenieni możemy skorzystać ze strefy basenowej otwartej aż do 21! Jaka to radość kiedy można poleżeć w jacuzzi gdy dzieci już śpią 🙂

Maluchy mają tu do dyspozycji specjalną strefę z brodzikiem, fontanną i zjeżdżalniami. Wszystko to z przepięknym widokiem na jezioro! Pod okiem doświadczonych animatorów dzieci grają w piłkę i nurkują po skarby ukryte na dnie basenu.

Autorskie programy animacyjne dla najmłodszych prowadzone są nie tylko na basenie. Instruktorzy proponują wiele ciekawych zabaw sportowo ruchowych także na zewnątrz, w Strefie Opieki Nad Dziećmi czy w Bajkolandii czyli na ogromnym placu zabaw pod dachem.

Bajkolandia to świetne miejsce dla dzieci w różnym wieku. Najmłodsi skorzystać mogą z wyposażonego w przeróżne konstrukcje Małpiego Gaju oraz z zabawek i urządzeń uwielbianych przez wszystkich – zjeżdżalnie, rollercoaster, klocki, basen z kulkami, gry zręcznościowe czy akcesoria do rysowania.

Strefa Opieki Nad Dziećmi natomiast to najnowsza inwestycja, która według nas jest strzałem w dziesiątkę! Dzieciaki nie chcą stąd wychodzić 🙂

To ponad 350 m2 powierzchni podzielonej na trzy strefy. Pierwsza to Baby Club czyli przestrzeń dla najmłodszych dzieci w wieku od 4 miesięcy do 3 lat. Rodzice mogą zostawić tutaj swoje pociechy pod okiem profesjonalnych animatorów.

Podobną usługę proponuje także Mini Club czyli miejsce skierowane dla dzieci od 3 lat wzwyż.  To strefa zupełnie wolna od rodziców! Animatorzy opiekują się najmłodszymi grając w gry i proponując przeróżne aktywności artystyczno manualne.

Na ogromnej powierzchni czekają na maluchów min. duże piankowe klocki konstrukcyjne, ścianka wspinaczkowa, drewniana kuchnia, konstrukcja do wspinania i zjeżdżania wspierająca rozwój motoryki dużej.

Trzecia strefa to Strefa Animacji czyli ponad 170 m2, na których odbywają się codziennie w kilku blokach tematycznych animacje dla dzieci i dla całych rodzin.

Warto wspomnieć także o zróżnicowanej, domowej i smacznej kuchni oraz udogodnieniach dla najmłodszych w pokojach hotelowych.

Zalesie Mazury oferuje różnego rodzaju pokoje przygotowane z myślą o wypoczynku rodzinnym. My wybraliśmy przestronny apartament family, by bez problemu zmieścić się z dość dużym wózkiem.

W apartamencie znalazło się łóżko piętrowe, łóżko dla rodziców oraz oryginalna atrakcja – kącik zabaw dla dzieci. Nawet łazienka została zaprojektowana z myślą o maluchach!

Jednym słowem naprawdę wszystko w tym hotelu zostało zaprojektowane z myślą o rodzinach podróżujących z najmłodszymi.

Dzieciaki nie mają chwili by się nudzić. Podczas gdy najmłodsi bawią się w podchody lub rozgrywają mecz w hokeja, rodzice relaksują się w strefie SPA i fitness. A wszystko to w otoczeniu lasów i jezior. Polecamy wszystkim!